عباس شرفی در بازدید از محور خرم‌آباد به نورآباد که شامگاه ۱۰ تیرماه صورت گرفت، از شناسایی نقاط پرخطر و حادثه‌خیز لرستان خبر داد و افزود: حذف این نقاط مهم‌ترین و اساسی‌ترین اولویت راهداری استان است. وی تصریح کرد: چندین نقطه مستعد تصادف در محورهای ارتباطی استان وجود دارد که در مرحله مطالعه و اصلاح […]

عباس شرفی در بازدید از محور خرم‌آباد به نورآباد که شامگاه ۱۰ تیرماه صورت گرفت، از شناسایی نقاط پرخطر و حادثه‌خیز لرستان خبر داد و افزود: حذف این نقاط مهم‌ترین و اساسی‌ترین اولویت راهداری استان است.

وی تصریح کرد: چندین نقطه مستعد تصادف در محورهای ارتباطی استان وجود دارد که در مرحله مطالعه و اصلاح هستند که جهت اصلاح و رفع نقاط پر تصادف نیازمند توجه ویژه استانداری و تأمین اعتبارات لازم ‌هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان خاطرنشان کرد: سال گذشته از محل اعتبارات استانی و سازمان در این زمینه اعتبار خوبی مصوب شد که در سال جاری هم امیدواریم با تأمین اعتبار لازم شاهد حذف نقاط بیشتری در استان باشیم.

شرفی ایمنی را اصلی اساسی در امنیت حمل‌ونقل بار و مسافر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر اکثر محورهای پر تردد و مواصلاتی استان مجهز به دوربین نظارتی تصویری و دستگاه‌های تردد شمار برای تحقق این امر مهم هستند.

وی اضافه کرد: هوشمندسازی حمل و نقل جاده‌ای از مهم‌ترین رویکردهای این سازمان در ارتقای ایمنی جاده‌ای به شمار می‌رود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لرستان بیان کرد: برای همگانی کردن آموزش فرهنگ‌سازی ترافیک و رانندگی که از ضرورت‌ها است، باید از همه ابزارها، امکانات و نیروهای تأثیرگذار بهره برد.

عارف امرایی معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان نیز در این بازدید با بیان این مطلب که سوانح رانندگی جز سه عامل اصلی مرگ‌ومیر در کشور است، گفت: سالانه هزاران نفر در کشور و چندین صد در استان جان خود را بر اثر این سوانح از دست می‌دهند.

وی افزود: لرستان با دارا بودن مسیرهای ترانزیتی و وصل‌کننده محور شمال به جنوب به دلیل کوهستانی بودن متأسفانه از زیرساخت‌های حمل‌ونقل مناسب کم‌بهره بوده و همین امر سبب شده شاهد تصادفات متعدد در اکثر محورهای استان باشیم که با شناسایی نقاط پرخطر و اصلاح آن می‌توان ‌تا حد زیادی به ایمنی سفر کمک کرد

انتهای پیام