به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به گفته عبدالناصر همتی این بازار مبتنی بر سازوکار حراج و با هدف کشف نرخ ارز و آسان سازی تامین نیازهای خدماتی و خرد مردم و با همکاری بانک ها و صرافی های مجاز و نظارت و بازارگردانی بانک مرکزی راه اندازی می گردد. وی علاوه بر این […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به گفته عبدالناصر همتی این بازار مبتنی بر سازوکار حراج و با هدف کشف نرخ ارز و آسان سازی تامین نیازهای خدماتی و خرد مردم و با همکاری بانک ها و صرافی های مجاز و نظارت و بازارگردانی بانک مرکزی راه اندازی می گردد.

وی علاوه بر این گفته است که با شروع فعالیت این بازار صادرکنندگان نیز توان دارند طبق مقرراتی که اعلام خواهد گردید قسمتی از ارز صادراتی خود را در این بازار ارائه کنند.

ریاست کل بانک مرکزی این خبر را با انتشار پست زیر در اینستاگرام اعلام نموده است: «یکی از دغدغه های بانک مرکزی در ماه های موخر برای ساماندهی بازار ارز و پاسخگویی به نیازهای طبیعی مردم، راه اندازی یک بازار تشکیل شده ارزی برای خرید و فروش آزاد اعم از نقد و حواله اسعار بین المللی توسط کارگزاران (بانک ها و صرافی های مجاز) بوده است. نشست ها متعددی با حضور کارشناسان و صاحبنظران بازار ارز و سرمایه و خصوصاً بانک ها و صرافی ها در بانک مرکزی تشکیل و ابعاد متفاوت مبحث ارزیابی گردید. سر انجام درباره راه اندازی بازار معاملات آزاد نقدی و حواله ارز، مبتنی بر سازوکار حراج، با هدف کشف نرخ ارز و آسان سازی تامین نیازهای خدماتی و خرد مردم، به جمع بندی آمدیم. این بازار با همکاری بانک ها و صرافی های مجاز و نظارت و بازگردانی بانک مرکزی در آینده نزدیک به صورت گام به گام و با تمرکز بر معاملات نقدی راه اندازی خواهد گردید. صادرکنندگان هم توان دارند در چارچوب مقررات اعلامی قسمتی از ارز صادراتی خود را در این بازار ارائه کنند. »

انتهای پیام