رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از انجام هفتاد و پنج عملیات اضطرار دریایی در آبهای استحفاظی استان خبر داد. به گزارش خبرنما ، حجت خسروی رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: حجم عملیات های اضطرار دریایی […]

 

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از انجام هفتاد و پنج عملیات اضطرار دریایی در آبهای استحفاظی استان خبر داد.
به گزارش خبرنما ، حجت خسروی رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: حجم عملیات های اضطرار دریایی انجام شده در۶ ماه نخست امسال تعداد ۷۵ مورد میباشد که ۵۷ مورد آن امداد پزشکی و ۱۸ مورد دیگر سانحه دریایی و نقص فنی بوده است.

خسروی افزود: از تعداد ۱۸ مورد سانحه دریایی ۸ مورد آبگرفتگی ، ۴ مورد آتش سوزی و ۵ مورد نیز نقص فنی بوده است.
وی اضافه کرد: در خصوص نوع شناورهای سانحه دیده به ترتیب بیشترین آمار مربوط به شناورهای سنتی با ۹ مورد ، یک مورد آتش سوزی در شناور نفتکش و ۸ مورد دیگر مربوط به سایر شناورها از قبیل قایق های صیادی و تفریحی وغیره بوده است.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در خصوص بیشترن آماراضطرار دریایی بر حسب مناطق نیز بیان کرد :در این خصوص بندر بوشهر ۶ مورد ، عسلویه ۵ مورد،بندر عامری ۳ مورد، خارگ ۲ مورد و بنادر دیلم و دیر هرکدام یک مورد را شامل میشود.

وی در خصوص نفرات نجات یافته مطرح کرد: تعداد کل افراد مضطر۶۶ نفر بوده که در این میان تعداد ۶۵ نفر از آنان نجات یافته اند همچنین دو مورد فوتی نیز گزارش شده بود که یکی از آنان قبل از اعلام به مرکز هماهنگی اضطرار دریایی فوت شده و نفر دوم نیز پس از انتقال به مرکز درمانی جان خود را ازدادهمچنین یک مورد جسد نیز بروی آب کشف شد که مربوط به سوانح دریایی گزارش شده نبوده لذا جهت احراز هویت تحویل عوامل قضایی گردید.
خسروی در خصوص ظرفیت های اداره کل بنادر و دریانوردی استان در زمینه جستجو و نجات دریایی اظهار داشت: ۸ ایستگاه مخابراتی، ۶ پایگاه جستجو و نجات با استقرار ۶ فروند شناور جستجو و نجات (قایق ناجی ۵ فروند و یک قایق سار)، یک فروند بالگرد استیجاری و یک فروند واحد پروازی سیمرغ (جایرو پلین) از جمله ظرفیت های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در زمینه جستجو و نجات دریایی می باشد
وی تاکید کرد: همچنین بمنظور تسریع در اطلاع رسانی و پیشگیری از هرگونه تاخیر در پاسخ گویی به اضطرارهای دریایی، سامانه تلفنی ۱۵۵۰ بدون نیاز به پیش¬شماره تخصیص یافته است.