این بار نیز هم  لرستانی‌های عزیز با حضور پرشور در انتخابات، گام مثبت دیگری در تقویت امنیت ایران اسلامی بر می‌دارند. نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مبتنی بر اندیشه و تعالیم دین مبین اسلام و برآمده از آراء مردم و شهروندان است. بی‌شک این پشتوانه مردمی، زمینه‌ساز تحقق عینی دستورات و اندیشه‌های اسلامی خواهد بود. […]

این بار نیز هم  لرستانی‌های عزیز با حضور پرشور در انتخابات، گام مثبت دیگری در تقویت امنیت ایران اسلامی بر می‌دارند.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مبتنی بر اندیشه و تعالیم دین مبین اسلام و برآمده از آراء مردم و شهروندان است. بی‌شک این پشتوانه مردمی، زمینه‌ساز تحقق عینی دستورات و اندیشه‌های اسلامی خواهد بود. تاریخ ایران نشان می‌دهد هر جا حضور و نقش‌آفرینی مردم پررنگ و جدی بوده، زمینه توسعه همه‌جانبه کشور نیز فراهم آمده است.

برگزاری انتخابات پرشور در طول ۴۰ سال گذشته نشان از اعتماد عمومی مردم به‌نظام بوده است. این مسئله، محور اصلی قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران به‌حساب می‌آید.

در روز اخذ رأی، عملکرد شهرستان‌ها در قالب یک رقابت مثبت رصد خواهد شد

سید موسی خادمی استاندار لرستان در این‌باره، اظهار کرد: تاکنون اقدامات خوبی در راستای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی انجام شده است که بخشی از آن مربوط به حوزه فناوری اطلاعات است.

وی عنوان کرد: آینده انتخابات باید به سمت تمام الکترونیکی شدن پیش رود و دکتر روحانی رئیس‌جمهور محترم نیز بر این موضوع تأکید کرده است.

استاندار لرستان بیان کرد: بخشی از اقدامات در قالب برگزاری جلسات، انجام مکاتبات، تأمین نیروی فنی مورد نیاز، برگزاری دوره‌های آموزشی، تهیه تجهیزات، برگزاری مانور سراسری در استان و مشخص نمودن وظایف افراد حاضر در شعب انجام شده است.

خادمی با اشاره به اینکه لرستان ۹۰٫۳۷ درصد پوشش شعب را داراست، تصریح کرد: عملکرد مسئولین فناوری اطلاعات استان بسیار خوب بوده است و انتظار می‌رود انتخابات پیش رو با بهترین کیفیت ممکن برگزار شود.

وی با اعلام اینکه تاکنون نکته منفی در انتخابات نداشته‌ایم، اضافه کرد: در روز اخذ رأی، عملکرد شهرستان‌ها در قالب یک رقابت مثبت برای برگزاری انتخابات رصد خواهد شد که نقش کارشناسان فناوری اطلاعات در این زمینه بسیار مهم خواهد بود.

خادمی عنوان کرد: اتفاقات درون شعب اخذ رأی با کنترل‌پذیری مسئولین انفورماتیک انجام شود و آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه حادثه پیش‌بینی‌نشده وجود داشته باشد.

وی افزود: واقف بودن نیروهای فنی بر امور، در فرآیند انتخابات بسیار اثرگذار خواهد بود.

استاندار لرستان مشارکت گسترده مردم را مهم‌ترین موضوع در انتخابات دانست و اظهار کرد: همه باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که در روز انتخابات مردم به‌عنوان صاحبان اصلی انقلاب با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی حاضر شوند.

خادمی تصریح کرد: در انتخابات مهم‌ترین موضوع مشارکت است، به‌خصوص سطح بالای حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی که از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی شرایط امروز را متفاوت از گذشته دانست و افزود: در گذشته به بُعد داخلی مشارکت بیشتر توجه می‌شد، چراکه نشان می‌داد مردم معتقدند فرآیند تغییر و جابجایی مدیران را به روش انتخابات پذیرفته‌اند و این از اصول نظام جمهوری اسلامی است و انتخاب مسئولان از طریق انتخابات در قانون اساسی پیش‌بینی شده است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه انتخاب یک فرد اصلح به بهبود کارایی و کارآمدی نظام کمک خواهد کرد، گفت: در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، امنیتی، سیاست خارجی و…، قدرت و کارایی نظام بالاست اما در برخی حوزه‌های دیگر هنوز به کارآمدی که مدنظر یک نظام قدرتمند و ولایی و الگوی جدید در نظام حکومت‌داری جهان است، فاصله داریم؛ بنابراین گزینش درست ما در انتخابات به کارایی نظام می‌انجامد.

وی با بیان اینکه امروز بُعد خارجی انتخابات برجسته‌تر است، افزود: امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران با تبلیغات گسترده سعی در کاهش حضور مردم در انتخابات را دارند تا نظام را در مجامع و افکار عمومی ضعیف جلوه دهند، بنابراین امروز وجه خارجی مهم‌تر از بُعد داخلی آن است.

خادمی خاطرنشان کرد: از این‌رو همه نهادها باید کمک کنیم تا میزان مشارکت مردم در انتخابات افزایش یابد.

این مسئول افزود: رقابت در لرستان به‌خوبی وجود دارد و در همه شهرستان‌ها فضای مناسبی حاکم است، مردم می‌توانند به افراد مختلف رأی دهند؛ بنابراین باید بستر را آماده کرد تا مردم در این شرایط رقابتی، آزاد و با اعتماد کامل در انتخابات مشارکت کنند.

وی اظهار امیدواری کرد: لرستان به نحو برجسته‌ای با مشارکت بالا و در عین سلامت انتخابات حضور داشته و برگ زرینی به افتخارات خود در این حوزه بیفزاید.

استاندار به امنیت و نظم در انتخابات اشاره کرد و با بیان اینکه انتخابات بهار سیاست است، گفت: مردم در این روزها به خاطر تغییر و تحولات جدید شاد و بانشاط هستند، بنابراین نباید اجازه داد عده‌ای به خاطر مسائل و خواسته‌های شخصی این شادابی را از مردم سلب کنند.

وی بنیاد رقابت در انتخابات را آغاز رفاقت، دوستی و همکاری تعریف کرد و افزود: مردم در یک سطح بالا طبق سلیقه و نظر خود فرد اصلح را انتخاب کرده و باید از ایجاد اختلاف و تضاد در راستای منفعت‌های شخصی به روش‌های مختلف جلوگیری کرد.

خادمی خاطرنشان کرد: با ایجاد امنیت مردم برای شرکت در انتخابات باید اعتماد و احساس آرامش داشته باشند.

وی به شناسایی روش‌ها و مکانیزم‌های سلامت انتخابات تأکید کرد و افزود: شعار بی‌طرفی در انتخابات باید عملیاتی شود و اعضای مختلف هیئت اجرایی و هیئت نظارت ترکیبی از افراد مختلف و مورد تائید باشند، به عبارتی باید ابزار لازم را برای این کار فراهم کرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه در برگزاری انتخابات درست باید برای هر مسئله‌ای راهکارهای لازم پیش‌بینی شود، عنوان کرد: امیدواریم با همکاری خوب و نزدیک و استفاده از تجربیات یکدیگر هیئت نظارت و اجرایی شاهد برگزاری خوب، سالم، باشکوه و با مشارکت بالا در استان باشیم چراکه کوچک‌ترین مشکلی همگی زیر سال خواهیم رفت.

هیچ نقطه‌ لرستان از شعبات اخذ رأی خالی نخواهد ماند

محمود ثمینی رئیس ستاد انتخابات لرستان نیز در این باره اظهار کرد: انتخابات در تمام حوزه‌های انتخابی شهرستان‌های استان رقابتی است.

وی با بیان اینکه برای تمام شرایط و وضعیت‌ها پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم، عنوان کرد: چنانچه براثر بارش برف و یا وضعیت نامناسب جوی راه دسترسی به آن منطقه مسدود شود، قطعا هلی‌برد خواهیم کرد.

این مسئول افزود: در استان هیچ نقطه‌ای بدون حضور شعبات اخذ رای که از قبل تعیین شده خالی نخواهد ماند.

وی اضافه کرد: در تمامی حوزه‌های انتخابیه با تایید شورای نگهبان رقابت ایجاد و شور و نشاطی در استان وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان گفت: مشارکت مردم این خطه در امتخابات پس از پیروزی انقلاب کم نظیر بوده است.

ثمینی ادامه داد: براساس سرشماری لرستان در سال ۹۵، یک میلیون و ۷۶۰ هزار و ۶۴۹ نفر جمعیت در استان داریم که از این تعداد یک میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۴۴ نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند.

وی افزود: همچنین تعداد رای اولی‌های استان ۶۸ هزار و ۴۳۸ نفر هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان بیان کرد: عوامل اجرایی از بدو تشکیل هیات‌های اجرایی تا برگزاری انتخابات ۱۱۱۱ نفر هستند و بیش از ۱۵۰۰ بازرس نیز در شعبات اخذ رای فعالیت خود را انجام خواهند داد.

ثمینی بیان کرد: همچنین بیش از ۱۷ هزار نفر در بخش اجرا، امنیت و … در استان فعالیت دارند تا انتخاباتی پرشکوه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه رئیس مدیران کل اجرایی در استان نماینده عالی دولت در لرستان است، افزود: این افراد در کنار همکاری باید چاره‌اندیشی کرده و راهکار ارائه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان اظهار کرد: تمام امکانات که مربوط به دولت و بیت‌المال است باید در این امر خطیر که نتایج آن بین‌المللی است استفاده شود و از این امکانات برای بهتر، سالمتر و کاملتر برگزار کردن انتخابات بهره بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه مدیران از ورود مستقیم به امر انتخابات و جانبداری از شخصی خاص پرهیز کنند، بیان کرد: طرفداران و هواداران کاندیداها آمادگی پذیرش نتیجه انتخابات را از مجاری قانونی داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات لرستان از فعالیت ۱۸۳ نامزد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تاپایان روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۱۱/۳۰ خبر داد.

ثمینی تصریح کرد: از این تعداد نامزد انتخاباتی، ۱۷۳ نفر مرد و ۱۰ زن برای تصدی ۹ کرسی مجلس شورای اسلامی در ۷ حوزه انتخابیه باهم به رقابت خواهند پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار اعلام شده به تفکیک در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی ۴۹ نفر، بروجرد ۳۱ نفر، الیگودرز ۱۶ نفر، دورود وازنا ۲۰ نفر، کوهدشت و رومشکان ۳۶ نفر، دلفان و سلسله ۱۰ نفر و در پل‌دختر ۲۱ نفر کاندیدا حضور دارند.

رئیس ستاد انتخابات لرستان آمار نامزدهای انصرافی این دوره را ۸۱ نفر اعلام کرد و افزود: انصرافی‌های استان در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی ۲۳ نفر، بروجرد ۱۱ نفر، الیگودرز ۷ نفر، دورود وازنا ۱۱ نفر، کوهدشت و رومشکان ۷ نفر، دلفان و سلسله ۱۸ نفر و پل‌دختر ۴ نفر بوده‌اند.

وی اضافه کرد: در این دوره از انتخابات ۱۴۸۹ شعبه برای استان پیش‌بینی‌شده که از این تعداد ۷۲۵ شعبه شهری و ۷۶۴ شعبه روستایی است.

انتخابات را فراتر از جناح سیاسی و طایفه‌بازی ببینیم

حجت‌الاسلام احمدرضا غلامی معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی لرستان نیز در این باره با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: از نظر قانون‌گذاری، برنامه‌ریزی و تعهدات دینی و اعتقادی یک نماینده مجلس سوگند می‌خورد که خدمتگذار جامعه اسلامی شود که این نکته مهم همواره باید مدنظر این افراد باشد.

وی با اشاره به این‌که صداقت، پاکدامنی، پاکدلی و در عین حال امانت‌داری و فدا شدن در راه خدمت به جامعه اسلامی از ویژگی‌های یک کاندیدای خوب است، عنوان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری یک نماینده باید خودش را فدای جامعه اسلامی کند.

غلامی با اشاره به این‌که ما نباید نماینده را از طایفه، گروه و جناح سیاسی خودمان ببینیم، بیان کرد: ما باید فکر کنیم و بدانیم نماینده‌ای که به مجلس می‌فرستیم قانونی را وضع می‌کند که برای فرداها باقی می‌ماند و دقت کنیم طوری نباشد که ما در آینده مدیون فرزاندمان باشیم.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی لرستان با بیان این‌که از نکات زیارت عاشورا در این زمینه می‌توانیم استفاده کنیم، ادامه داد: در زیارت عاشورا آمده است کسانی‌که زمینه لعنت را بر پدرانشان فراهم کردند چه کسانی بوده و چه کسانی خواهند بود.

وی عنوان کرد: ما باید به این موضوع اهمیت داده و فراتر از جناح سیاسی و طایفه‌گری به این موضوع نگاه کنیم و با دقت و مطالعه پیشینه کاندیداها را در نظر گرفته و ویژگی‌های ظاهری و فردی را مدنظر نداشته باشیم.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی لرستان با بیان این‌که ما باید کسانی را انتخاب کنیم که فردا بتوانند در ولایت تفکر و تعبد کرده و به این نقش اساسی آن اعتقاد داشته باشند، تأکید کرد: در این زمینه نگاه ما باید فراتر از چیزی که در ذهن داریم باشد.

برقراری نظم و امنیت انتخابات از مأموریت‌های مهم پلیس است

سردار حاجی محمد مهدیان نسب فرمانده انتظامی لرستان نیز در این باره با بیان اینکه انتخابات علاوه بر نشان دادن عزم ایستادگی مردم در راه انقلاب، تسلیم نشدن در برابر بیگانگان را به جهان نشان خواهد داد، اظهار کرد: نیروهای نظامی و انتظامی جهت عدم وابستگی به احزاب و جناح‌ها و ارتباط مستقیم با مقوله امنیت، بیش از سازمان‌های دیگر مورد توجه و هجوم حملات فرهنگی و اعتقادی دشمن هستند.

وی ضمن لزوم هوشیاری کارکنان، در مقابل توطئه‌های دشمن عنوان کرد: حضور حماسی همه کارکنان همگام با مردم در انتخابات و پای صندوق‌های رأی مشت محکمی بر دهان همه ابرقدرت‌ها بوده و مردم این بار نیز مثل همیشه با رأی خود پایه دین و انقلاب اسلامی را مستحکم‌تر خواهند کرد.

فرمانده انتظامی لرستان با تأکید بر حفاظت از صندوق‌های اخذ رأی، آسیب‌ها و تهدیدات احتمالی در زمان برگزاری انتخابات خاطرنشان کرد: شرکت در این آزمون مهم به‌عنوان یک وظیفه شرعی امری ضروری است و همه باید به تکلیف خود عمل کنند.

سردار مهدیان نسب با تأکید بر اینکه پلیس مسئول برقراری نظم و امنیت در تمامی مراحل انتخابات است گفت: بی‌طرفی و اقدامات حرفه‌ای پلیس باعث اقتدار ناجا خواهد بود.

وی با بیان اینکه پلیس استان آمادگی دارد تا انتخاباتی امن با همکاری مردم و دستگاه‌های دولتی برگزار شود بر تکریم ارباب رجوع، حسن خلق، نحوه برخورد مؤدبانه توأم با سعه‌صدر با مردم تأکید کرد.

۹۸ خبرنگار، اخبار انتخابات مجلس را پوشش می‌دهند

فاطمه ایرانی مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان نیز در این باره با اشاره به تمهیدات اتخاذ شده توسط کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان برای خبرنگاران اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط این کمیته، فردا ۹۸ خبرنگار و عکاس از خبرگزاری‌ها، مطبوعات سراسری، نشریات محلی، پایگاه‌های خبری و … از سراسر استان اخبار این رویداد مهم ملی و بین‌المللی را پوشش و اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

وی با تأکید بر اینکه خوشبختانه رسانه‌های لرستان با عملکرد بسیار مطلوب خود فضای استان را کاملاً انتخاباتی کرده و شورونشاطی وصف‌ناپذیر به وجود آورده‌اند، اضافه کرد: کمیته اطلاع‌رسانی برای رفاه خبرنگاران و تسهیل روند انعکاس اخبار در روز انتخابات شرایط مناسبی برای آنان مهیا کرده است.

ایرانی افزود: همچنین فردا پخش زنده تلویزیونی برای انعکاس اخبار انتخابات استان انجام خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه سعی کرده‌ایم تمامی شرایط و امکانات را در ستاد انتخابات برای خبرنگاران فراهم باشد، ادامه داد: اینترنت پرسرعت و چند سیستم رایانه برای کار اطلاع‌رسانی خبرنگاران در نظر گرفته شده تا در کوتاه‌ترین زمان کار خود را انجام دهند.

این مسئول اضافه کرد: با هماهنگی‌های انجام شده و براساس صلاح‌دید استاندار و رئیس ستاد انتخابات لرستان در محل کمیته اطلاع‌رسانی حضور یافته و آخرین اخبار و اطلاعات را در اختیار خبرنگاران خواهند گذاشت.

ایرانی با بیان اینکه خبرنگاران استان فردا همانند گذشته وظیفه مهم خویش را درزمینهٔ تقویت وحدت با اطلاع‌رسانی گسترده اخبار انتخابات ایفا می‌کنند، گفت: از عموم مردم و احزاب انتظار می‌رود حضور حماسی در انتخابات داشته باشند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان افزود: برگزاری پرشور یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فرصتی بی‌بدیل برای نشان دادن اتحاد و انسجام نظام اسلامی است.

همه می‌آییم…

انتهای پیام

انتهای پیام