به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار گروه اجتماعی برنا، صادق خسروی- رئیس مجمع ملی جوانان کشور- در گفتگو با برنا با اشاره به هفته جوان به تلاش های مجمع جوانان برای حل مشکلاتی چون بیکاری اشاره و خروج از برخی بحران ها را با ساماندهی سمن های کشور ممکن دانست.  وی در ابتدای این […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار گروه اجتماعی برنا، صادق خسروی- رئیس مجمع ملی جوانان کشور- در گفتگو با برنا با اشاره به هفته جوان به تلاش های مجمع جوانان برای حل مشکلاتی چون بیکاری اشاره و خروج از برخی بحران ها را با ساماندهی سمن های کشور ممکن دانست.

 وی در ابتدای این گفتگو بیان کرد: مجمع ملی در دولت های قبلی شکل گرفت اما به جهت این که این مجامع شخصیت حقوقی مستقل نداشتند با تغییر دولت ها کنار گذاشته شدند.

رئیس مجمع ملی جوانان کشورافزود: یکی از هدف های اصلی هیئت رئیسه مجمع ملی این است که بتواند در دوره یک ساله ی خدمتش، بحث حقوقی و ساختار مستقل مجمع را با کمک دوستان وزارت ورزش و جوانان به تثبیت برساند و این امر یکی از اقدامات مهم خواهد بود.

خسروی تصریح کرد:  نکته ای که وجود دارد این است که مجامع جوانان در استان ها، قطعا باعث ایجاد نظم ساختار و افزایش میزان مشارکت سمن ها در فعالیت های حوزه جوانان شده است و بدون شک سمن هایی که عضو مجامع استانی هستند رابطه خوبی برای انتقال نگاه ها، دیدگاه ها و مسائل و مشکلات و انتظارات سمن های استانی به دوستان وزارت ورزش و جوانان هستند و پل ارتباطی خوبی خواهد بود.

رئیس مجمع ملی جوانان کشور افزود: دور نمای مجمع ملی، بحث ساماندهی تشکل های سازمان های مردم نهاد جوانان در استان ها است که با شکل گیری کمیسیون های استانی در قالب ها و موضوعات مختلف به صورت کمیسیون های تخصصی با رای گیری خودشان تفکیک خواهند شد.

وی اضافه کرد: در اقدام بعدی راه اندازی کمیسیون های ملی را خواهیم داشت. به دنبال ایجاد ساختار نظام مند در راستای فعالیت سازمانهای مردم نهاد هستیم که بتوانند تشکل هایی که از لحاظ ساختاری و موضوعی نزدیکی بیشتری با هم دارند هم افزایی داشته تا با سرعت بیشتری ایده های جذاب تر و جدیدتری نسبت به مسائل مربوط به حیطه ی تخصصی خودشان را پیش ببرند.

خسروی تاکید کرد: برای اینکه مجمع ملی بتواند تاثیرات بزرگتر و عمیق تری داشته باشد بای  بدون ترس از کنار گذاشته شدن فعالیت کنند و مقدمه ی اصلی، استقلال حقوقی مجمع است. بدون شک مجمع ملی جوانان می تواند با هم افزایی که خود جوانان در قشر های مختلف دارند ایده ها و راهکارهای جدیدی برای ارائه راه حل های پیاده سازی و حل مشکل بیکاری جوانان اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: شاید یکی از مشکلاتی که در مسیر حل مشکلات حوزه جوانان داریم این است که دوستانی برای جوانان تصمیم گیری می کنند و از ظرفیت خود جوانان برای مشورت گرفتن استفاده نمی کنند در صورتی که می تواند ظرفیت مشورتی خوب برای آسیب شناسی حوزه بیکاری و پیشنهادات و راهکارهایی برای کاهش بیکاری در استان ها و کشور داشته باشد.

خسروی با اشاره به برنامه های مجمع در خصوص افزایش شادی و نشاط گفت: بدون شک جوانان با ذهن خلاقی که دارند به دنبال ایجاد شور و نشاط اجتماعی بیشتری هستند و با توجه به ایده های نو می توانند با ایده ها و متد های جدید و مختلفی برنامه هایی که بنا است برگزار شود به سمت و سو و الگو سازی شادتری سوق بدهند تا برای جوانان هم لذت بخش تر باشد.

رئیس مجمع ملی جوانان کشور  اظهار کرد: یکی از کارهایی که در استان گلستان شروع کردیم و امسال به مناسبت هفته جوان و پیشنهادی که به مدیر کل ورزش و جوانان استان دادیم این بود که جشن متمرکز استانی در گلستان برگزار شود که روز گذشته این جشن در گلستان برگزار شد که ۳۰۰۰ نفر شرکت کردند که در قالب جشنواره نشاط بود. پیشنهاد ما این است که می توان از ظرفیت های موجود برای امید بخشی در جامعه که نیاز این روزها است، استفاده کرد