آفتاب نیوز : دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریکا لحظاتی پیش در پیامی توئیتری دیگربار به دولت سابق این کشور هجوم ور گردید.ریاست جمهوری آمریکا در این پیام درج کرد: سیاست دموکرات ها در مورد جداسازی کودکان در مرزها در دوران دولت اوباما خیلی بدتر از روشی هست که ما امروزه به آن می پردازیم.وی در […]

آفتاب نیوز : دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریکا لحظاتی پیش در پیامی توئیتری دیگربار به دولت سابق این کشور هجوم ور گردید.
ریاست جمهوری آمریکا در این پیام درج کرد: سیاست دموکرات ها در مورد جداسازی کودکان در مرزها در دوران دولت اوباما خیلی بدتر از روشی هست که ما امروزه به آن می پردازیم.
وی در ادامه اضافه کرد: تصویر های کودکانی در قفس در سال ۲۰۱۴ میلادی و در دوران ریاست جمهوری اوباما را به یاد بیاوررید.
این درحالیست که سیاست های مهاجرتی سخت گیرانه ترامپ بویژه در مرزهای این کشور با مکزیک در جداسازی کودکان از والدینشان، انتقادات بسیاری را در محافل ملی این کشور و نیز در مجامع بین المللی با خود بهمراه داشته هست.
در همین ارتباط ۲۲ اذر ماه سال جاری، کودک ۷ ساله گواتمالایی که می خواست همراه پدر و مادرش با گذر از مرز مکزیک وارد خاک آمریکا بشود، بعد از دستگیری توسط گشت مرزی آمریکا بر اثر خستگی و بی آبی جان باخت.
یک گروه ۱۶۳ نفری از پناه جویان گواتمالایی در مرز ایالت نیومکزیکوی آمریکا توسط گشت مرزی این کشور دستگیری گردیدند.
پلیس این گروه را صبح روز ذکر شده به بازداشتگاه منطقه جابه جا کردند ولی عصر همان روز دختری ۷ ساله که همراه پدر و مادرش در جمع پناهجویان بازداشتی بود، دچار تشنج گردید.