معاون گردشگری اواخر هفته پیش درحالی از تهیه طرح «سفر ارزان» اطلاع داد که رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی اجرای آن را به مشارکت شرکت های هواپیمایی و هتلداران منوط دانست. جمشید حمزه زاده ـ رییس جامعه هتلداران ایران ـ ـ نیز به ایسنا اظهار کرد: گرچه این طرح ها مُسکن های موقتی برای […]

معاون گردشگری اواخر هفته پیش درحالی از تهیه طرح «سفر ارزان» اطلاع داد که رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی اجرای آن را به مشارکت شرکت های هواپیمایی و هتلداران منوط دانست. جمشید حمزه زاده ـ رییس جامعه هتلداران ایران ـ ـ نیز به ایسنا اظهار کرد: گرچه این طرح ها مُسکن های موقتی برای معالجه بحران هست اما اعتقاد داریم اجرای چنین طرح هایی توان دارد به توسعه گردشگری به ویژه سفرهای داخلی کمک کند.

وی با اعتقاد بر این که به طرح های نظیر «سفر کارت» و «سفر ارزان» نباید نگاه دائمی داشت، چون در یک مقطع خاص زمانی پاسخگوی احتیاج هست، اضافه کرد: این طرح ها و همانند آنان در وضع فعلی کشور به ارزان سازی خدمات عزیمت کمک می کند و در عین حال موجب بهبود وضع اقتصادی و سرمایه گذاری در تاسیسات گردشگری، افزایش ضریب اقامت در هتل ها، رونق اکتساب و کار آژانس های مسافرتی و حذف نشدن عزیمت از سبد خانوار ایرانی، می گردند.

رییس جامعه هتلداران ایران با اشاره به افت آمار اقامت در هتل های کشور، اظهار کرد: گرچه بعضی متولیان و مطلعان از افزایش سفرهای داخلی با گران شدن سفرهای بیگانه خبر می دهند اما آمار ساکن کردن در هتل های کشور در قیاس با مدت زمان همانند سال گذشته ۱۰ درصد کمتر شده هست. در اصل مسافران هتل رو کسرشده اند که این وضع متاثر از شرایط اقتصادی مردم و ازدیاد جایگاه ها غیررسمی اقامتی در سطح کشور هست.

وی اضافه کرد: علی رغم افزایش شدید هزینه ی هتلداری اما زیادی از آنان تخفیف هایی بین ۱۰ تا ۵۰ درصد قایل شده اند، بعضی هم همچنان با نرخ سال گذشته خدمات می فروشند، این یعنی حاشیه نفع هتل کسرشده هست.

حمزه زاده اظهار کرد: هرچند که در جریان جزییات طرح عزیمت ارزان سازمان میراث فرهنگی، صنعت های دستی و گردشگری قرار نداریم، ولی از هر برنامه ای که به توسعه گردشگری منتج شود، استقبال می کنیم، حتی اگر آژانس های مسافرتیِ عمده فروش طرح های همانند داشته باشند، هتل دارها برای مشارکت با آنان در این شرایط بد و بحرانی آماده اند.

انتهای پیام