عبدالرضا هاشم زایی در صحبت با ایسنا، با اشاره به دیدار موخر آقای روحانی با طیفی از اصلاح طلبان، بیان کرد: این دیدارها خوب هست، اما رییس جمهور نباید تنها در سال یک یا دو بار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیدار داشته باشد، لکن هر وقتی که نمایندگان بخواهند باید بتوانند با مقام های […]

عبدالرضا هاشم زایی در صحبت با ایسنا، با اشاره به دیدار موخر آقای روحانی با طیفی از اصلاح طلبان، بیان کرد: این دیدارها خوب هست، اما رییس جمهور نباید تنها در سال یک یا دو بار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی دیدار داشته باشد، لکن هر وقتی که نمایندگان بخواهند باید بتوانند با مقام های عالی رده کشور ملاقات دارا باشند.

وی در ادامه تصریح نمود: شهر تهران که پایتخت کشور هست، ۳۰ نماینده دارد، اما تا کنون ملاقاتی با آقای روحانی نداشته اند. ملاقاتی که انجام گردید توان دارد آغاز تعاملات هر چه زیادتر باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آن جا که همکاری رییس جمهور با مجلس شورای اسلامی ضعیف هست، اطلاعات به خوبی مبادله نمی توان. به عنوان مثال تاحالا بحث تفکیک وزارتخانه ها چندین بار به مجلس آمده هست، ولی مجلس با آن مخالفت نموده هست که از نظر من سبب این امر عدم همکاری رییس جمهور و دولت با مجلس هست.

اگر قوای سه گانه و به ویژه دولت با مجلس شورای اسلامی همکاری بیشتری دارا باشند، مطمئنا به سود فضای سیاسی کشور هست.

هاشم زایی با اشاره به لزوم گسترش تعاملات با جریان های سیاسی متفاوت، گفت: در اوائل مجلس شورای اسلامی بحث و گفت وگوی ملی مطرح گردید،  ولی عملا خیلی مورد استقبال گروه های متفاوت قرار نگرفت. من معتقد هستم که اگر این صحبت و گفتگوها صورت پذیرد و گروه های سیاسی با یکدیگر همکاری بیشتری دارا باشند مطمئنا خروجی خوبی خواهد داشت.

انتهای پیام