عصرایران- فولکس واگن با انتشار تصاویر رسمی از کراس اوور کوچک “نیووس”، جزئیات جدیدی از این محصول ارائه کرد. نیووس به عنوان کوچکترین کراس اوور کوپه VW در انتهای ماه ژوئن برای بازار برزیل عرضه می شود. تمام مراحل طراحی و تولید نیووس در کارخانه فولکس واگن برزیل انجام شده است. براساس برنامه اعلام شده؛ […]

عصرایران- فولکس واگن با انتشار تصاویر رسمی از کراس اوور کوچک “نیووس”، جزئیات جدیدی از این محصول ارائه کرد. نیووس به عنوان کوچکترین کراس اوور کوپه VW در انتهای ماه ژوئن برای بازار برزیل عرضه می شود. تمام مراحل طراحی و تولید نیووس در کارخانه فولکس واگن برزیل انجام شده است.

براساس برنامه اعلام شده؛ نیووس در ماه های پایانی سال(۲۰۲۰) در بازار آرژانتین و در سال ۲۰۲۱ برای اروپا عرضه خواهد شد. مدل پایه برچسب قیمت ۱۴۸۰۰ دلاری خواهد داشت. بالاترین تریم نیز ۱۸۱۰۰ دلار قیمت خواهد داشت.

از منظر ابعاد این خودرو ۴۲۶۶ میلیمتر در طول، ۱۷۵۰ میلیمتر در عرض و ۱۴۹۳ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با ۲۵۶۶ میلیمتر است. با توجه به شکل طراحی بویژه در شیب سقف و ستون آخر می توانیم این محصول را یک کراس اوور کوپه در نظر بگیریم.

خودرو در حالت استاندارد با رینگ های آلومینیومی ۱۷ اینچی ارائه می شود.

در قسمت دماغه و نمای عقب نیز همان ویژگی های آشنا در دیگر شاسی بلندهای فولکس واگن مانند تی کراس را مشاهده می کنیم.

نیووس در بخش ایمنی دارای امکاناتی مانند کروز کنترل تطبیقی، ۶ ایربگ، سیستم پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری اتوماتیک، سنسور پارک عقب، دوربین دید عقب، هشدار برخورد از جلو و … است.

دو نمایشگر دیجیتال ۱۰٫۱ اینچی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و جایگزین نمایشگر سنتی آمپر، پشتیبانی از اپل کارپلی و اندروید اوتو، تنظیم الکتریکی آینه های جانبی، دکمه های کنترلی کامل روی فرمان، سنسور باران و نور، سیستم صوتی برند بیتس و … بخشی از امکانات کابین هستند.

گفتنی است امکانات بالا ممکن است در حالت آپشن قابل انتخاب باشند.

در قسمت پیشرانه از تپنده ۱ لیتری توربوشارژ با خروجی ۱۲۸ اسب بخار استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود و این تنها گزینه پیش روی مشتریان نیووس است.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: سفری در زمان با ۱۰ وانت از فولکس واگن! (+تصاویر) کراس اوور لوکس آئودی؛ هیولای ۱۴۰ هزار دلاری! (+تصاویر) پاسات ۲۰۲۰ معرفی شد/سدان اقتصادی با امکانات روز (+تصاویر) مقایسه دو شاسی بلند مطرح در بازار جهانی/ نماینده آلمان در برابر فرزند شایسته سوئد! (+تصاویر) ارباب حلقه ها و کوپه ۴ درب ۲۰۱۹/مراحل طراحی یک خودروی باکیفیت را از نزدیک ببینید! (+فیلم و تصاویر)