به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از ارتباطات عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، علی همتی در جلسه ارزیابی مشکلات بعضی واحدهای صنعتی فارس اضافه کرد: زیادی از واحدها به دلیل وجود بدهی های غیرجاری، چک برگشتی یا کسری تامین وثیقه نتوانستند تسهیلات خود را بگیرند . وی علاوه بر این با […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از ارتباطات عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، علی همتی در جلسه ارزیابی مشکلات بعضی واحدهای صنعتی فارس اضافه کرد: زیادی از واحدها به دلیل وجود بدهی های غیرجاری، چک برگشتی یا کسری تامین وثیقه نتوانستند تسهیلات خود را بگیرند .

وی علاوه بر این با اشاره به برپایی نشست ها تیم برطرف موانع تولید در استان فارس در راستای ارزیابی و برطرف مشکلات واحدهای تولیدی اظهار کرد: مصوبات این تیم حکم قانون را دارد و برای تمام دستگاه های اجرایی لازم الاجراست .

همتی اضافه کرد: چنانچه دستگاه های اجرایی مصوبات این تیم را نادیده بگیرند و عمل نکنند ، مورد ها از طریق   سازمان های نظارتی نظیر  پیگیری و برخورد قانونی انجام می گردد .

ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس اضافه کرد: چنانچه مسائل در تیم استانی قابل برطرف نباشد، به تیم ملی ارجاع می گردد .

همتی از سازمان بسیج کارگری نیز برای حضور در این تیم دعوت و افزود: از حجم های این سازمان نیز به منظور برطرف مشکلات واحدهای صنعتی استفاده خواهد گردید .

وی با اشاره به اینکه از دور جدید فعالیت تیم آسان سازی و برطرف موانع تولید تاحالا ۲۳۸ میلیارد تومان از طریق نظام بانکی به واحدهای صنعتی تسهیلات پرداخت شده هست، اظهار کرد: سال گذشته نیز افزون بر ۱۲۵۰ میلیارد تومان  تسهیلات که از طریق این تیم به  بانک ها معرفی شده بود ، تسهیلات خود را دریافت نمودند .

این مقام مسئول با اشاره به بهره برداری از ۲۵۰ طرح صنعتی در استان فارس با اعتبار ۲۳ هزار میلیارد تومان تا انتهاء سال اظهار کرد: بعضی از این طرح ها مثل کربنات سدیم فیروزآباد یا سیمان خاکستری نی ریز، اشتغالزایی بالایی خواهد داشت.

سید علاالدین خادم نماینده مردم شهرستان سپیدان در مجلس نیز اظهار کرد: برطرف موانع و مشکلات بخش تولید و صنعت و کوشش در راستای ایجاد اشتغال از اولویت های نمایندگان هست و در این زمینه نمایندگان تمام کوشش خود را انجام می دهند و دستگاه های اجرایی نیز در سطح ملی و استانی نیز موظف به پشتیبانی از این بخش ها می باشند.

او اظهار کرد: اگر مشکلات و موانع در سطح استان قابل چاره اندیشی و برطرف باشد که باید با سازگاری مجموعه مدیریتی استان پیگیری و برطرف گردد و چنانچه احتیاج به اختیارات فرا استانی باشد، نمایندگان از حجم های ملی استفاده و تا حاصل شدن نتیجه آن را پیگیری می کنند.

خادم با بیان اینکه بعضی از وزارتخانه ها بخش زیادی از اختیارات را به مسئولان استانی واگذار کرده اند، اظهار کرد: در سازمانی مثل محیط زیست تا ۹۰ درصد اختیارات ریاست سازمان به مدیرکل استان تفویض شده که باید از این اختیارات برای برطرف مشکلات استان نهایت استفاده را داشت.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز عمده مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی را  در حوزه بیمه، بانک کار و مالیات اعلام نمود و اظهار کرد: انعطاف در قوانین و مقررات می تواند مشکل زیادی از این واحدها را حل نماید .

وی با اشاره به برپایی نشست ها تیم برطرف موانع تولید استان فارس اظهار کرد: تا آنجایی که در توان و بضاعت مجموعه دستگاه های اجرایی استان بوده برای برطرف موانع مشکلات واحدهای صنعتی کوشش شده هست.

معاون اجرایی سپاه فجر استان فارس نیز اظهار کرد: الگوهای جهادی حلال زیادی از مشکلات هست و در این زمینه باید با روحیه بسیجی و جهادی مشکلات واحد های صنعتی و تولیدی ارزیابی و برطرف گردد .

سرهنگ پاسدار قاسم علی پور علاوه بر این با اشاره به پیگیری های سازمان بسیج کارگری برای برطرف مسائل و مشکلات بعضی واحد های صنعتی اظهار کرد: در این زمینه تا سطح وزارتخانه ها نیز بمنظور پرداخت مطالبات واحدهای صنعتی اقدام کرده ایم که امید داریم بعضی از آنان بزودی به نتیجه برسد .

علی پور علاوه بر این برآمادگی سازمان های بسیج کارگری برای پیگیری مطالبات و مشکلات واحد های صنعتیی تاکیدکرد و اظهار کرد: باید در این زمینه با ایجاد هم افزایی و همکاری بین نماینده های مردم در مجلس، مسئولان استانی و مسئولان واحد های صنعتی کارهای تاثیرگذاری انجام داد .

مسئول سازمان بسیج کارگری سپاه فجر فارس در این مراسم از مهمترین رسالت های بسیج کارگری را فرهنگ سازی برای رونق تولید ملی در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: در این زمینه برنامه های مختلفی در استان در حال انجام هست و برپایی نشست ها برطرف موانع و مشکلات واحد های صنعتی نیز با این رویکرد انجام می گردد .

سرهنگ پاسدار محمدعلی حمیدی اضافه کرد: سازمان بسیج کارگری برنامه های مختلفی را در راستای استفاده از تولیدات و توانمندی های واحدهای صنعتی توسط پیمانکاران استان و نیز پیگیری مطالبات صنعت های در دست اجرا دارد .

ریاست محور کارآفرینان استان فارس نیز با اشاره به اغراض این محور و کوشش در راستای برطرف مشکلات کارآفرینان صنعت، اظهار کرد: محور کارآفرینان کشور طبق بیست و نهمین مصوبه شورای عالی کار به ریاست ریاست جمهور در سال ۱۳۸۹ در تمامی استان ها راه اندازی شده و با نظارت هیئت امنایی ۱۲ نفره که استاندار هر استان ریاست آن را عهده دار هست، فعالیت می کند.

علی رضا ظهیرامامی اظهار کرد: افزایش توان مدیریتی استان در شناسایی موانع و دستیابی به راهکارهای برطرف آنان، تشکیل شبکه ای از کارآفرینان به منظور هم افزایی و افزایش توان رقابت پذیری کارآفرینان و بروز ایده های نو، ایجاد زمینه و بستر مناسب جهت گسترش و شناسایی عاملان تاثیرگذار در توسعه کارآفرینان از مهمترین اغراض این محور هست .

..

ظهیرامامی اظهار کرد: دستگاه ها و ارگان هایی که به نحوی حقوق، عارضه ها و یا هزینه ای از شرکت های تولیدی دریافت می کنند باید سیاست های خود را هم راستا کرده و از هرگونه قسمتی نگری و منفعت طلبی سازمانی در شرایط بحران اقتصادی دوری کنند تا بتوانیم در شرایط تحریم های ظالمانه و جنگ اقتصادی بر علیه کشورمان به رشد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی دست یابیم .

انتهای پیام