آفتاب‌‌نیوز :  معاون رئیس جمهور گفت: بالغ بر پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان با ۵۲ طرح در هفت حوزه برای شتاب بخشی به توسعه سیستان و بلوچستان به تصویب هیات دولت رسیده است.محمدباقر نوبخت  افزود: این سفر به سیستان و بلوچستان با ۲ هدیه از سوی هیات وزیران و رئیس جمهوری انجام می شود. وی […]

آفتاب‌‌نیوز :  معاون رئیس جمهور گفت: بالغ بر پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان با ۵۲ طرح در هفت حوزه برای شتاب بخشی به توسعه سیستان و بلوچستان به تصویب هیات دولت رسیده است.
محمدباقر نوبخت  افزود: این سفر به سیستان و بلوچستان با ۲ هدیه از سوی هیات وزیران و رئیس جمهوری انجام می شود. 
وی بیان کرد: بعد از سفری که معاون اول رئیس جمهوری در چند هفته قبل به سیستان و بلوچستان داشتند مقرر شد که ما یک برنامه کوتاه مدت حداکثر ۲ و نیم ساله تا پایان دولت دوازدهم برای شتاب بخشی به توسعه این استان طراحی کنیم.
معاون رئیس جمهوری گفت: همچنین طرح ویژه ای برای مسکن محرومان داریم که موافقت نامه ای را با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد مسکن و سازمان برنامه و بودجه برای ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی برای خانوارهای کم درآمد و کسانی که ویژگی خاصی را که تعریف کردیم دارند ساخته می شود. مسکن محرومان در مدت زمان یک سال و در دهه فجر سال آینده افتتاح می شود.
وبخت ادامه داد: برنامه‌ریزی جهت برطرف کردن مشکلات حاشیه شهر زاهدان در دستور کار استنوبخت با اشاره به درآمدهای ناشی از تفاوت قیمت ارز گفت: بدون تردید ما از بابت تفاوت قیمت ناشی از نرخ ارز هر ریالی که کسب کنیم جزء سیاست های دولت است که آن را دقیقا به خود مردم برگرداند.
وی ادامه داد: بالغ بر ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در چند ماه گذشته مابه تفاوت ارزی که برای خوراک پتروشیمی و پالایشگاه ها و فولاد داشتیم به خود مردم در قالب بسته های جبرانی و حمایتی برگرداندیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هر سیاستی برای سال آینده در این خصوص اعمال شود همه‌ی مابه تفاوت قیمت ارزبه خود مردم برمی گردد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما