به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، سیدحسن نقوی حسینی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در جلسه سؤال از رییس جمهور با تبریک هفته دولت، اظهار کرد: امروز روز ملت و دولت هست. اصل ۲۸ و ۳۴ و سایر اصول قانون بنیادی از شما خواسته اشتغال مناسب، تامین اجتماعی و دستمزد […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، سیدحسن نقوی حسینی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در جلسه سؤال از رییس جمهور با تبریک هفته دولت، اظهار کرد: امروز روز ملت و دولت هست. اصل ۲۸ و ۳۴ و سایر اصول قانون بنیادی از شما خواسته اشتغال مناسب، تامین اجتماعی و دستمزد مکفی را برای ملت ایجاد کنید.

نماینده مردم ورامین در مجلس دنبال کرد: آقای رییس جمهور به نمایندگان ملت بگویید شورای عالی اشتغال که بالاترین مرجع تصمیم گیری شغل هست طی  ۵ سال دولت شما چند بار تشکیل جلسه داد؟ بانک اطلاعات بیکاران که شما در دو دوره انتخابات قول آن را  دادید، کجا شکل گرفت؟ درنهایت طرح کارورزیِ شما چه دستاوردی داشت؟ باید پاسخگوی ملت باشید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس خطاب به دشمن های نظام اخطار داد: به دشمنان ایران اعلام می نماییم که آمریکا را له می کنیم و از تحریم ها گذر می کنیم و مجلس پشتیبان شما می باشند. دشمنان بدانند تا وقتی که پشت رهبری ایستاده ایم از هر گونه آسیبی به نظام، کور خوانده اند.

وی دنبال کرد: آقای رییس جمهور تو را به خدا به فرهیختگان، صنعت و تولید و به داشته های داخلی خودمان توجه کنید. کاش شما یا معاون اول شما از نمایشگاه صنعت های کوچک که وزیر صنعت چندی پیش تشکیل داد، بازدید می کردید. به والله در منزل مردم دلار به اندازه کافی وجود دارد، اعتماد آنها را جلب کنید. حجم های اشتغال با اهمیت تر از خودِ شغل هست. روی ایجاد حجم اشتغال فکر کنید. ۳۰۰ ۳۰۰ نوع شغل در حوزه صنعت وجود دارد. همه این بخش ها، بیکارند. بیشتر از ۵۰۰۰ مرکز تولیدی و خدماتی که منشاء تولید و شغل هست، تعطیل هست.

نقوی حسینی در انتهاء رو به روحانی کرد و اظهار کرد: آقای رییس جمهور اختلاف سیاسی داریم اما امروز روز عزت ملت ایران و به تعبیر شما امروز روز سخت کشور هست. مرد کسی هست که امروز مقابل دشواری ها بایستد و ما در کنار شما ایستاده ایم.

انتهای پیام