قاسم ساعدی، عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درباره استیضاح وزیر نفت گفت: استیضاح وزیر نفت توسط برخی از نمایندگان مجلس استارت زده شده؛ ولی اینکه به حد نصاب رسیده یا نه از آن بی اطلاعم؛ چرا که من جز استیضاح‌کنندگان نبودم. آقایان ناصری‌نژاد نماینده شادگان، […]

قاسم ساعدی، عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا درباره استیضاح وزیر نفت گفت: استیضاح وزیر نفت توسط برخی از نمایندگان مجلس استارت زده شده؛ ولی اینکه به حد نصاب رسیده یا نه از آن بی اطلاعم؛ چرا که من جز استیضاح‌کنندگان نبودم. آقایان ناصری‌نژاد نماینده شادگان، خادمی نماینده ایذه، ابوترابی و کریمی قدوسی و تعدادی دیگر از نمایندگان، از استیضاح‌کنندگان هستند.

وی افزود: مطالبات استیضاح‌کنندگان ملی است که در شش الی هفت محور مطرح شده است. سوالات از جنس سوالات همیشگی است و در خصوص مشکلات صادرات نفت و دیگر مسائل.

این نماینده مجلس شورای اسلامی درباره شرایط زمانی این استیضاح اظهار کرد: بحث اینجاست که آیا در این بازه زمانی و با وجود تنش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی که دشمنان کشور بر علیه ما به پا کرده‌اند، آیا واقعا از بعد ظرف زمان وقت استیضاح است یا نه.

وی افزود: مشکلاتی در هر بخش اجرایی کشور وجود دارد. بخشی را نمی‌توان سراغ گرفت که عاری از مشکلات باشد. برخی از مواقع یکسری اشکالاتی وجود دارد که قابل عبور است. ما نمایندگان مجلس در جهت رعایت نظم و انضباط، لازم است از یکسری خرده‌ریزی‌ها چشم‌پوشی کنیم.

ساعدی درباره عملکرد وزیر نفت گفت: عملکرد وزیر نفت با توجه به وضعیت کنونی حاکم بر کشور وضعیت مطلوبی است. ما باید وزیر را تشویق و توقیت کنیم تا وزیرهای ما بتوانند با عزمی راسخ و موثر، به کار خود ادامه دهند. ما نیز باید برای رفع اشکالات اگر اشکالی وجو داشته باشد بتوانیم در کنار آنها باشیم. نقدهای ما باید درونی باشد که دشمنان تقویت نشوند.

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارات بابک زنجانی درباره زنگنه بیان کرد: حرف‌ها و جنجال‌هایی وجود دارد. ما نمی‌توانیم شایعات و گفته‌هایی که در فضای مجازی منتشر می‌شود را به عنوان خبر و یقین به آنها نگاه کنیم. این اظهارات یکسری حرف‌هایی هستند که در جامعه صورت می‌گیرد و صحت ندارد.