به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در نظرسنجی رویترز از ۳۲ اقتصاددان و تحلیلگر، میانگین نرخ هر بشکه نفت برنت دریای شمال ۶۹.۱۳ ۱۳ دلار در سال ۲۰۱۹ حدس گردید که بیشتر از ۵ دلار کمتر از حدس ماه پیش بود. میانگین نرخ نفت برنت ۷۱.۷۶ ۷۶ دلار در هر بشکه در سال ۲۰۱۸ […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در نظرسنجی رویترز از ۳۲ اقتصاددان و تحلیلگر، میانگین نرخ هر بشکه نفت برنت دریای شمال ۶۹.۱۳ ۱۳ دلار در سال ۲۰۱۹ حدس گردید که بیشتر از ۵ دلار کمتر از حدس ماه پیش بود.

میانگین نرخ نفت برنت ۷۱.۷۶ ۷۶ دلار در هر بشکه در سال ۲۰۱۸ بوده است.

اشلی پترسن از شرکت “استراتاس ادوایزرز”

۲ ۲ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

اما این کاهش تا ژانویه انجام نخواهد گرفت و نرخ های نفت از زمان اعلام این تصمیم، بیشتر از ۱۵ درصد کاهش یافته است.

بنابراین ما توقع داریم اگر اوپک یا روسیه از سهمیه تولیدشان تخطی کنند نرخ های نفت ریزش پیدا نماید.

نرخ های نفت به سبب تاثیر اختلاف تجاری میان آمریکا و چین و کندی رشد اقتصاد جهانی و دورنمای تقاضای کمتر برای نفت، از اوجش در اوایل اکتبر بیشتر از ۴۰ درصد کاهش پیدا نموده است.

رخداد دیگری که مانعی برای بالا رفتن نرخ های نفت خواهد بود، کندی رشد استفاده است.

بر طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، زیادی از تحلیلگران حدس می زنند درخواست ها در سال ۲۰۱۹ کمی بیشتر از یک میلیون بشکه در روز رشد خواهد کرد در حالی که درخواست ها در سال ۲۰۱۸ به میزان ۱.۵۴ ۵۴ میلیون بشکه در روز رشد کرد.

در این بین، انتظار می رود رشد تولید نفت شیل آمریکا قوی مانده و به میزان ارائه بیافزاید. آمریکا سال کنونی از روسیه و عربستان سعودی به عنوان بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان سبقت گرفته و تولیدش به رکورد ۱۱.۷ ۷ میلیون بشکه در روز فرا رسیده است.

در نظرسنجی رویترز، نرخ نفت سبک آمریکا ۶۱.۰۵ ۰۵ دلار در هر بشکه در سال ۲۰۱۹ حدس گردید در حالی که در نظرسنجی قبلی ۶۷.۴۵ ۴۵ دلار تخمین شده بود.

انتهای پیام