به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، تغییرات موخر بازار ارز موجب گردید نرخ بنزین ایران با کشورهای همسایه که قبل از این هم تفاوت داشت تغییر چشم گیری پیدا نماید و ولع قاچاقچیان برای قاچاق این فرآورده نفتی دو چندان گردید. از طرف دیگر میزان استفاده این فرآورده نفتی به حد منفجر شدن دست […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، تغییرات موخر بازار ارز موجب گردید نرخ بنزین ایران با کشورهای همسایه که قبل از این هم تفاوت داشت تغییر چشم گیری پیدا نماید و ولع قاچاقچیان برای قاچاق این فرآورده نفتی دو چندان گردید. از طرف دیگر میزان استفاده این فرآورده نفتی به حد منفجر شدن دست یافته هست به به صورتی که آمار استفاده بنزین هفت ماه هست که محرمانه مانده و در اختیار رسانه ها قرار نمی گیرد.

این رخدادهای در حالی رخ داده هست که بر طبق آخرین گزارش، در ایران بیشتر از ۴۵ میلیارد دلار یارانه انرژی پرداخت می شود؛ این درحالی هست که چین با یک ونیم میلیارد جمعیت، ٣٧ میلیارد دلار یارانه انرژی پرداخت می نماید. ١۵ ١۵ درصد یارانه ای که در دنیا و در حوزه انرژی پرداخت می شود مربوط به ایران هست. یعنی ١٠ درصد درآمد ناخالص داخلی را به یارانه اختصاص می دهیم. ۵٠ درصد یارانه انرژی به سه دهک ثروتمند جامعه اختصاص می یابد، این درحالی هست که کم تر از سه درصد هزینه این دهک ها، به سوخت مربوط هست.

در این میان دولت از برگشت کارت سوخت به چرخه سوخت گیری اطلاع داد ۵٠ درصد یارانه انرژی به سه دهک ثروتمند جامعه اختصاص می یابد، این . اقدامی که شائبه سهمیه بندی و دونرخی شدن نرخ سوخت را بین مردم ایجاد نمود اما دولت آن را رد نموده و به طور مستمر بر این تاکید دارد که بنزین دو نرخی یا سهمیه بندی و از مالکان خودرو و موتورسیکلتی که بدون کارت سوخت بودند خواست تا برای دریافت کارت سوخت المثنی اقدام کنند.

طرح های مجلس در یک نگاه

بر این اساس آخرین روز دی ماه بود که طرح سهمیه بندی بنزین در مجلس اعلام وصول گردید و از آن روز تاحالا مجلس نشینان اقدامی که شائبه سهمیه بندی و دونرخی شدن نرخ سوخت را بین مردم ایجاد نمود اما دولت آن را رد نموده و به طور مستمر بر این تاکید دارد که بنزین دو نرخی یا سهمیه بندی نخواهد گردید. در این راستا، یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۱۳۹۸ از تشکیل کمیته ای در این کمیسیون برای ارزیابی مبحث سهمیه بندی بنزین اطلاع داد و تاکید کرد: طرح های متفاوت خود را برای بنزین عرضه می کنند. علاوه بر این حسینعلی حاجی دلیگانی، طراح طرح سهمیه بندی بنزین با تعریف جزئیات این طرح اظهار کرد که در صورت تصویب پایانی این طرح یک لیتر بنزین به هر ایرانی در روز در این راستا، یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۱۳۹۸ از تشکیل کمیته ای در این کمیسیون برای ارزیابی مبحث سهمیه بندی بنزین هنوز تصمیمی در این ارتباط گرفته نشده هست.

از طرف دیگر احمد امیرآبادی فراهانی، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۱۳۹۸ از پیشنهاد خود برای اختصاص ماهانه ٢۴ لیتر بنزین به هر ایرانی دارای کد ملی در سال آینده اطلاع داد علاوه بر این محمدرضا پور ابراهیمی، ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس شواری اسلامی پیشنهاد این کمیسیون را برای وضعیت عارضه ها بر استفاده سوخت به طور پلکانی در بودجه سال آینده تعریف کرد و اظهار کرد: و اظهار کرد که طبق این طرح اشخاص در صورت عدم استفاده سهمیه سوخت، توان دارند ارزش خود را به دیگران واگذار نمایند. علاوه بر این محمدرضا پور ابراهیمی، ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس شواری اسلامی پیشنهاد این کمیسیون را برای وضعیت عارضه ها بر استفاده سوخت به طور پلکانی در بودجه سال آینده: در این روش نرخ سوخت برای حمل و نقل عمومی افزایش پیدا نمی کند.

کارشناسان چه می گویند؟

این پیشنهادات در حالی از سوی نمایندگان مجلس مطرح می شود که کارشناسان حوزه انرژی حقیقی کردن نرخ بنزین و سهمیه بندی را خوب ترین تصمیم درباره بنزین در شرایط فعلی کشور می دانند. درحال در این راستا، عباس کاظمی – مدیرعامل پیشین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی – با تاکید بر اینکه حقیقی کردن نرخ بنزین خوب ترین راهکار هست، به ایسنا اظهار کرد: ۴۰ سال هست گفته می شود جامعه کشش نرخ حقیقی را ندارد و این کار انجام نشده هست. حاضر همه کالاها با نرخ بین المللی خریداری می شود.

حسن ضیاء کاشانی – مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش – نیز با اشاره به تاریخچه کارت سوخت به ایسنا اظهار کرد: کارتی به اسم کارت هوشمند سوخت طراحی و اجرا گردید که نرم افزاری دارد که توان دارد به عنوان کارت خودرو مورد استفاده قرار بگیرد و همه مسائل من جمله دزدی ماشین تحت مدیریت گرفته شود. قرار بود با این کارت هر کسی با ابزار نقلیه خودش سوخت گیری کند از طرف دیگر قرار گردید تجهیزاتی داخل مراکز انتصاب شود تا کارت سوخت با خودرو تطبیق داده شود.

افزایش نرخ سوخت منطقی نیست

این کارت می توانست از قاچاق سوخت هم جلوگیری کند.

وی با بیان این که با به کارگیری مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش با تاکید بر این که در شرایط کنونی کشور افزایش نرخ سوخت منطقی نیست، اظهار کرد: افزایش نرخ سوخت با این قدرت خرید فعلی مردم منطقی نیست و خوب ترین راهکار عملیاتی کردن کارت هوشمند سوخت هست. کارت هوشمند سوخت استفاده بنزین در کشور ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش پیدا خواهد کرد، اظهار کرد: کشور باید به اضطرار به سمت دو نرخی شدن نرخ سوخت حرکت کند. البته راهکار منطقی این هست که نرخ انرژی در کشور را با سبد انرژی منطقه تطبیق دهد.

این تحلیلگر حوزه انرژی با تاکید بر این که راهکار عاقلانه این هست که نرخ بنزین در کشور با کشورهای حول مطابقت داشته باشد، اظهار کرد: اما نمی شود در این شرایط نرخ بنزین را از هزار به ۹, ۰۰۰ این که نرخ بنزین در ترکیه ۱۰ هزار تومان و در ایران ۱,۰۰۰ تومان هست مهمترین عامل قاچاق سوخت هست و عده بسیاری که در شرایط فقر حضور دارند از این طریق درآمدزایی می کنند. ۰۰۰ تومان زیاد کرد.

البته باید به این توجه داشت بنزین دونرخی تبعات و فساد دارد و سر انجام پس از این که بنزین دو نرخی گردید مثل نرخ ارز تک نرخی خواهد گردید. وی در ادامه با اشاره به طرح مجلس شورای اسلامی درباره اختصاص یک میلیون لیتر به هر ایرانی، اظهار کرد: ظاهر این طرح بیانگر از عدالت محوری هست. هر فردی سرانه تولید بنزین را می گیرد و کسانی که بنزین استفاده نمی کنند غرامت می پردازند.

اما این که سازوکار این طرح چه طور عملیاتی خواهد گردید را متوجه نشدند. مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش دنبال کرد: خوب تر هست به مردم اعلام شود نرخ حقیقی بنزین لیتری ۴,۵۰۰ تومان هست و یارانه و نرخ کنونی بنزین به کسانی که باید پرداخت شود.

در این شرایط یک خانواده با هشت فرزند هشت سهمیه بنزین دریافت می کند که عاقلانه و عالمانه نیست.

ضیاء کاشانی این سؤال را مطرح نمود که هدف از افزایش نرخ بنزین چیست و اضافه کرد: باید ارزیابی شود هدف افزایش درآمد برای دولت هست یا کاهش یارانه های پرداختی. باید به مردم توضیح دهند که هدف سه نرخی کردن نرخ بنزین چیست؟

سهمیه بندی، خوب ترین راهکار

وی در ادامه با اشاره به طرح دیگر مجلس شورای اسلامی مبنی بر وضعیت عارضه ها پلکانی بر استفاده سوخت اظهار کرد: اجرای این طرح آثار تورمی روی جامعه خواهد داشت. باید به مردم توضیح دهند که هدف سه نرخی کردن نرخ بنزین چیست؟فرید عامری – مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی – نیز بر اینکه دولت باید به تدریج نه فقط نرخ بنزین لکن نرخ همه فرآورده های نفتی را حقیقی کند تاکید کرد و به ایسنا اظهار کرد: باید ساز و کاری مدنظر داشته شود که افزایش قیمتی که به وقوع می پیوندد در جامعه کنترل شود. مشکل بنیادی که به طور مستمر در راستای نرخ بنزین وجود داشته این بوده که وقتی که افزایش پیدا می کرده، بخش های دیگر با ضریبی بیشتر از بنزین افزایش نرخ می دادند. همه درباره

به گفته ایشاندرحال همه قسمت اول که نرخ به چه میزان افزایش یابد بحث و اظهار کرد وگو می کنند. حاضر خوب ترین راهکار سهمیه بندی و دو نرخی کردن نرخ سوخت هست.

انتهای پیام