به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، خبرنگار خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش کرد، اشخاص آزاد شده ۹ مرد و یک زن می باشند که گروه های تروریستی آنان را از منطقه های متفاوت حومه حلب ربوده بودند. دولت سوریه و شورشیان تحت پشتیبانی ترکیه روز شنبه دست به مبادلۀ زندانی های در منطقه ای […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، خبرنگار خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش کرد، اشخاص آزاد شده ۹ مرد و یک زن می باشند که گروه های تروریستی آنان را از منطقه های متفاوت حومه حلب ربوده بودند.

دولت سوریه و شورشیان تحت پشتیبانی ترکیه روز شنبه دست به مبادلۀ زندانی های در منطقه ای واقع در شمال غرب سوریه زدند.

وزارت خارجه ترکیه در اطلاعیه ای اعلام نمود: شماری از کسانی که توسط گروه های شورشی و نظام سوریه دستگیر شده بودند، از سوی دو طرف به صورت همزمان آزاد گردیدند.

تبادل زندانی های در منطقه ای در نزدیکی شهر الباب در استان ادلب و در چهارچوب توافق آستانه انجام گردید. توافق آستانه حاصل اظهار کرد وگوهای ایران و ترکیه و روسیه، سه بازیگر اصلی در درگیری های داخلی سوریه بود.

بنا به اعلام دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در لندن، در جریان این تبادل ۱۰ زندانی منسوب به گروه شورشی «سلطان مراد» که تحت پشتیبانی ترکیه می باشند با ۱۰ تن از نیروهای دولتی یا غیرنظامیان منسوب به حکومت سوریه مبادله گردیدند.

انتهای پیام