به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا دکتر سعید نمکی روز چهارشنبه در آیین افتتاح اولین پایگاه اورژانس ریلی کشور در شهرستان خرم‌دره که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات کارکنان دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان و همکاران هوانیروز این استان، گفت: خیرین استان زنجان تاکنون در عرصه‌های مختلف به ویژه در حوزه سلامتکارهای بزرگی را خلق […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا دکتر سعید نمکی روز چهارشنبه در آیین افتتاح اولین پایگاه اورژانس ریلی کشور در شهرستان خرم‌دره که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات کارکنان دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان و همکاران هوانیروز این استان، گفت: خیرین استان زنجان تاکنون در عرصه‌های مختلف به ویژه در حوزه سلامتکارهای بزرگی را خلق کرده‌اند.

وی ضمن قدردانی از همه پرسنل و دست‌اندرکاران نظام سلامت استان زنجان، اظهار داشت: در این استان زحمات زیادی در راستای مدیریت بیماری کرونا انجام شده و ازنجان و جزو استان‌های پایلوت کشوری در مبارزه با کرونا است.

این مسئول با بیان اینکه توسعه ریلی کشور به‌گونه‌ای رشد کرده است که چند برابر دهه‌های گذشته توانستیم شاهد این توسعه باشیم، ادامه داد: طبق ارائه گزارش های ارائه شده در  هیات  دولت، در سال‌جاری قرار است در توسعه ریلی کشور کارهای بزرگ‌تری انجام شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه من و همکارانم همواره برای توسعه خدمت در شبکه بسیار مهم حمل و نقل کشور که می‌تواند به عنوان ستون فقرات حمل و نقل کشور قلمداد شود، آمادگی همکاری داشته و داریم،  اضافه کرد:  پارسال سه آمبولانس دریایی برای کمک‌رسانی در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس به ‌خصوص برای جزایر خلیج فارس افتتاح شد و امروز نیز شاهد افتتاح اولین آمبولانس ریلی در استان زنجان هستیم.

نمکی خاطرنشان کرد: امید است افتتاح اولین پایگاه اورژانس ریلی کشور در استان زنجان، آغازی برای افتتاح‌های آتی آمبولانس‌های ریلی کشور باشد.

همزمان با بهره برداری از اولین پایگاه اورژانس ریلی کشور در زنجان، ۷ پایگاه اورژانس نیز در این استان با حضور وزیر بهداشت به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.

رییس مرکز فوریت های پزشکی استان زنجان در این مراسم گفت: این طرح ها شامل بهره برداری از پایگاه اورژانس هوایی، پایگاه شهرک صنعتی روی، پایگاه شهید بهشتی، پایگاه گوگجه ییلاق، پایگاه شماره ۳ شهری ابهر و  شماره ۲ شهری خدابنده است.

 دکتر جعفری افزود: پایگاه مستقر در ایستگاه خرمدره به عنوان نخستین پایگاه اورژانس ریلی کشور شامل دو ساختمان مجزاست که برای ساخت آن ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده که ۸۰ درصد آن از سوی خیرین تامین شده است.

وی گفت: با بهره برداری از این پایگاه علاوه بر ارائه خدمات به بیماران اورژانسی خطوط ریلی غرب کشور مناطق شهری خرم دره، جاده کمربندی ابهر _ خرم دره و مناطق شهری شناط ابهر نیز تحت پوشش این پایگاه خواهند بود.

جعفری افزود: برای تاسیس این هفت پایگاه در مجموع بیش از ۲ میلیارد تومان هزینه شده است.  

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا امروز ۱۱۵ طرح اورژانس کشور با حضور وزیر بهداشت از طریق ویدیو کنفرانس به بهره برداری  رسید که سهم زنجان  هفت پایگاه بود.