نجات جان کوهنورد دهدشتی در ارتفاعات کوه نیرتوسط هلال احمراستان مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد از نجات جان کوهنورد دهدشتی توسط تیم هلال‌احمراستان در شرایط سخت خبر داد. به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی هلال احمر استان امان‌الله جهان‌بین اظهار کرد: یک گروه از کوهنوردان دهدشتی که جمعه مورخ ۳ مرداد ‌قصد […]

نجات جان کوهنورد دهدشتی در ارتفاعات کوه نیرتوسط هلال احمراستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر کهگیلویه و بویراحمد از نجات جان کوهنورد دهدشتی توسط تیم هلال‌احمراستان در شرایط سخت خبر داد.
به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی هلال احمر استان امان‌الله جهان‌بین اظهار کرد: یک گروه از کوهنوردان دهدشتی که جمعه مورخ ۳ مرداد ‌قصد صعود به کوه نیر در بخش سرفاریاب را داشتند به دلیل مصدومیت یکی از آنها نتوانستند به مسیر خود ادامه دهند.
وی گفت: با توجه به تماس یکی از کوهنوردان و همچنین کشیک امدادی جمعیت استان در ساعت ۱۳ و ۱۵ دقیقه با جمعیت هلال احمر شهرستان کهگیلویه و اعلام حادثه و نیاز به پوشش امدادی حادثه فوق، تیم سه نفره امدادی جمعیت شهرستان کهگیلویه به همراه یکی از اعضای هیات کوهنوردی با یک دستگاه آمبولانس و تجهیزات مورد نیاز عازم این قله شدند.

 

جهان بین افزود: طبق گزارشات ارسالی، به دلیل افزایش فشار، گرمازدگی و کاهش اکسیژن خون امکان ادامه مسیر برای فرد حادثه دیده جهت رسیدن به منطقه امن و همچنین امکان پرواز بالگرد جهت انتقال مصدوم وجود نداشت.
وی گفت: تیم امداد ونجات جمعیت هلال احمر کهگیلویه به همراه هیئت کوهنوردی و اورژانس ۱۱۵ از راه زمینی به سمت کوه نیر اعزام و بعد از انجام اقدامات اولیه، چک کردن علائم حیاتی، پایش مداوم و حمل با بسکت، کوهنورد حادثه دیده را به محل امن انتقال دادند.