به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ حمید بنی تمیم، سرپرست فدراسیون کشتی، درباره وضعیت حال حاضر کشتی در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: درحال حاضر روزهای پایانی اردوهای تیم ملی در حال برگزاری است. نزدیک‌ترین مسابقاتی که در پیش داریم، مسابقات قهرمانی آسیاست که از اهمیت بالایی برخوردار است. وی […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ حمید بنی تمیم، سرپرست فدراسیون کشتی، درباره وضعیت حال حاضر کشتی در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: درحال حاضر روزهای پایانی اردوهای تیم ملی در حال برگزاری است. نزدیک‌ترین مسابقاتی که در پیش داریم، مسابقات قهرمانی آسیاست که از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: در تاریخ ۳۱ فروردین تیم کشتی آزاد ما برای حضور در این مسابقات به چین اعزام خواهد شد و سپس به فاصله چند روز بعد تیم کشتی فرنگی ما در این رقابت مهم حضور پیدا خواهد کرد.

بنی تمیم اضافه کرد: تیم‌های جوانان و نوجوانان ما در این مدت اخیر در تمام برنامه‌های تدارکاتی که پیش بینی شده بود با تمام مشکلات مالی که وجود داشت حضور پیدا کرد. خوشبختانه همه تیم‌های اعزام شده نیز بهترین عملکرد را داشتند.

وی افزود: پس از اتمام مسابقات قهرمانی آسیا در دو بخش آزاد و فرنگی تصمیم گیری نهایی انجام خواهد شد که ترکیب اصلی تیم‌های ملی ما نیز مشخص شود. مهترین مسابقاتی که تیم‌های ملی پس از مسابقات قهرمانی آسیا در آن حضور پیدا می کنند، رقابت‌های جهانی قزاقستان است که شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد که از نظر کسب سهمیه برای ما بسیار حائز اهمیت است. امیدوارم با برنامه ریزی‌هایی که انجام شده نتایج خوبی را در این رقابت‌ها کسب کنیم.

سرپرست فدراسیون کشتی تصریح کرد: خوشبختانه مشکل خاصی در فدراسیون و تیم‌های ملی ما وجود ندارد. کادر فنی و کشتی گیران ما به خوبی این شرایط را درک می‌کنند که جا دارد از تک تک آنها تشکر کنم. به هر حال کشور ما در حال حاضر با تحریم‌هایی روبرو است که باید همه ما به یک اندازه این سختی را تحمل کنیم و درک درستی داشته باشیم تا بتوانیم مسیر موفقیت‌مان را هموار کنیم.

وی درخصوص انتقادات اخیر به اعضای تیم‌ ملی گفت: اعتقاد بنده از روز اول همین بود که وقتی سرمربی کادر فنی خود را معرفی می‌کند پس تصمیم گیری نهایی و انتخاب افراد نیز با خود کادر فنی است. در این صورت اگر تیمی در مسابقات حاضر شود و نتیجه نگیرد باید خودشان پاسخگو باشند. در حال حاضر هر دو سرمربی ما فرایندی را تعریف کردند که بسیار مشخص و گویاست، درمورد حضور برخی افراد در تیم ملی نیز انتقاداتی که مطرح شد از سوی کادر فنی پاسخ داده شد و از نظر من نیز پاسخ ها قانع کننده بود.