ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رفتارهای ضد و نقیض مقامات آمریکایی‌ به خصوص رئیس جمهوری این کشور، گفت: ترامپ تعادل روحی ندارد. روزی صحبت مذاکره با ایران آن هم بدون پیش شرط و روز دیگر با پیش شرط را مطرح می‌کند. می‌گوید که قصد جنگ با ایران را ندارد، اما تهدید […]

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به رفتارهای ضد و نقیض مقامات آمریکایی‌ به خصوص رئیس جمهوری این کشور، گفت: ترامپ تعادل روحی ندارد. روزی صحبت مذاکره با ایران آن هم بدون پیش شرط و روز دیگر با پیش شرط را مطرح می‌کند. می‌گوید که قصد جنگ با ایران را ندارد، اما تهدید نظامی را مطرح می‌کند یا این‌که می‌گوید دنبال افزایش تحریم نیست، اما یک مرتبه تحریم‌ها را زیاد می‌کند اینها همه نشان می‌دهد که ترامپ تعادل روحی ندارد کما این‌که تزلزل در کابینه‌اش چنین موضوعی را نشان می‌داد.

وی با تاکید بر این‌که «در مقابله با تهدیدات با مقاومت می‌ایستیم»، گفت: تحریم‌ها برای ما قابل قبول نیست ما ایستادگی می‌کنیم کما این‌که بعد از پیروزی انقلاب هم ایستادیم و با مقاومت همه تحریم‌ها به شکست انجامید، لذا تحریم‌ها بر ما اثری ندارد و ما کارمان را به راحتی ادامه می‌دهیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هدف آمریکا از افزایش تحریم‌ها به خصوص تحریم پتروشیمی را فشار اقتصادی بر مردم عنوان و اظهار کرد: انگار آمریکایی‌ها بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران هنوز با روحیه مردم ایران آشنا نشده و نمی‌فهمند این تهدیدها بر ما اثری ندارد. بهتر است ترامپ از مردم ایران عذرخواهی کرده و خسارات وارد شده را جبران کند و نگاهش هم آرامش و صلح در منطقه باشد که تهدید راه به جایی نخواهد برد.

به گفته نانواکناری زمانی آمریکایی‌ها می‌توانند با ما وارد صحبت شوند که از خوی استکباری‌شان دست کشیده و به گذشته برگردند و توبه کنند.

انتهای پیام