مجید نامجو مطلق  در نشست خبری پس از پایان دیدار تیم های فوتبال استقلال و پیکان که در چارچوب هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شد و با تساوی یک بر یک پایان یافت اظهار کرد: قبل از هر چیز باید بگویم که به دشواری این مسابقه از قبل واقف […]

مجید نامجو مطلق  در نشست خبری پس از پایان دیدار تیم های فوتبال استقلال و پیکان که در چارچوب هفته بیست و نهم رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران برگزار شد و با تساوی یک بر یک پایان یافت اظهار کرد: قبل از هر چیز باید بگویم که به دشواری این مسابقه از قبل واقف بودیم و می‌دانستیم پیکان به خاطر شرایط جدول نیاز به کسب امتیاز دارد و به همین خاطر با یک سیستم دفاعی وارد میدان می‌شود. بنابراین پیش‌بینی این شرایط را کرده بودیم و تمام برنامه‌ریزی‌هایب لازم را انجام داده بودیم.

مربی تیم فوتبال استقلال تهران افزود: در ۲۰ دقیقه نخست مسابقه شرایط خوبی نداشتیم اما به مرور بهتر شدیم. متاسفانه زمان بدی گل خوردیم و شیرازه تیم به هم خورد اما خوشبختانه بعد از آن به بازی برگشتیم و توانستیم در نیمه نخست نتیجه را به تساوی بکشانیم و در نیمه دوم با توجه به اینکه نیاز به برد داشتیم تا نایب قهرمانی خود را قطعی کنیم با میل به پیروزی وارد زمین شدیم.

نامجو مطلق اضافه کرد: می‌دانستیم پیکان لایه‌های دفاعی زیادی را تدارک می‌بیند و با تعداد نفر زیادی دفاع می کند و گل زدن مشکل می شود کما اینکه تیم پیکان ۵ بازی قبلی خود را بدون شکست و دریافت گل پشت سر گذاشته بود. با توجه به این شرایط سعی کردیم لایه های دفاعی را باز کنیم و چند موقعیت نیز بدست آوردیم اما متاسفانه استفاده نکردیم.

مربی استقلال گفت: با توجه به شرایط جدول در مسابقه آینده مقابل شاهین شهرداری بوشهر محکوم به پیروزی هستیم و ان‌شاالله به هدف خود می‌رسیم.

وی در پاسخ به سوال مبنی بر خستگی بازیکنان استقلال و مناسب نبودن شرایط آنها از نظر بدنی اظهار کرد: فشردگی بازی‌ها و اینکه در جام حذفی هم بازی کردیم طبیعی است که به بازیکنان فشار وارد می کند و  موجب خستگی می‌شود اما بیشتر از اینکه از نظر بدنی مشکل داشته باشیم به خاطر نوع و شرایط بازی تیم پیکان، موقعیت‌های کمتری بدست آوردیم و به راحتی نمی‌توانستیم پشت دفاع پیکان صاحب توپ شویم و این به خاطر فشردگی خط دفاع پیکان بود به طوری که گاهی اوقات با ۶ بازیکن دفاع می‌کردند.

نامجو مطلق ادامه داد: خوشبختانه از این مسابقه یک امتیاز گرفتیم اما می‌توانستیم پیروز میدان باشیم.  

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره ناراحتی وریا غفوری از تعویض گفت: غفوری از شرایط بازی تیم یک مقدار گله داشت و از قبل از این مسابقه نیز قدری احساس درد می کرد و دنبال این بودیم که یک بازی به او استراحت بدهیم اما با توجه به اینکه در این مسابقه نیاز به ۳ امتیاز داشتیم از او و شیخ دیاباته استفاده کردیم و مشکل دیگری نیست و وریا نیز از نتیجه حاصله ناراحت بود نه تعویض.

مربی استقلال تهران درباره میزان شانس استقلال برای نایب قهرمانی در لیگ برتر اظهار کرد: به طور قطع بیشترین شانس را داریم و همین الان نیز در جدول دوم هستیم و تفاضل گل بهتری نسبت به تراکتور داریم. در هفته آخر تراکتور با فولاد که این تیم نیز برای سهمیه می‌جنگد مسابقه دارد و ما اگر دیدار آخر برابر شاهین شهرداری بوشهر را ببریم دیگر نیازی به هیچ نتیجه‌ای نداریم.