به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خانم باچله توانست با رای قبول کننده تمام ۱۹۳ عضو مجمع عمومی سازمان ملل جایگزین رعد الحسین اردنی گردد که در سال های انتهایی فعالیتش انتقادها از وی بالا گرفته بود. رعد الحسین به سبب نقدهای تند حقوق بشری خود از کشورهای بانفوذ […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، خانم باچله توانست با رای قبول کننده تمام ۱۹۳ عضو مجمع عمومی سازمان ملل جایگزین رعد الحسین اردنی گردد که در سال های انتهایی فعالیتش انتقادها از وی بالا گرفته بود.

رعد الحسین به سبب نقدهای تند حقوق بشری خود از کشورهای بانفوذ در عرصه جهانی با مخالفت زیادتر این کشورها برای ادامه کار رو به رو بود و حدس می گردید نتواند بیشتر از یک دوره رئیس کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل را برای خود حفظ نماید.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در انتهاء جلسه رای گیری در مورد انتخاب باچله اظهار کرد: او در شرایط بسیار دشواری برای حقوق بشر در سطح جهانی، مسیولیت این سمت را پذیرفته هست و ما امید داریم که بتواند وظایفش را به خوبی انجام دهد.

باچله قرار هست از یکم سپتامبر آینده رسما کار خود را در کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل شروع کند.

میچل باچله ۶۶ ساله دو دوره بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ رییس جمهوری شیلی بوده هست.

اگر چه دبیرکل سازمان ملل با پیشنهاد باچله کوشش دارد تا رضایت بعضی کشورهای نیرومند که از کارکرد زید رعد الحسین و نقدهای او در راستای حقوق بشر رضایت نداشتند را کسب کرد اما باچله نیز نشان داده که تا حدی اهل سازش نیست.

باچله دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا را انسانی “خطرناک” باچله دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا را انسانی “خطرناک” خوانده هست.

انتهای پیام