روزنامه «آرمان» با سید محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره طرح سوال از رئیس جمهور گفتگو کرده است. بخشی از این گفتگو: چرا برخی از دلواپسان از فرمایشات رهبری برای منافع سیاسی و جناحی خود استفاده می‌کنند؟ مقام معظم رهبری برآوردی از سال ۹۸ داشتند و هشدار دادند که مسئولان […]

روزنامه «آرمان» با سید محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران و فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره طرح سوال از رئیس جمهور گفتگو کرده است.

میرلوحی: با سوال از روحانی چه اتفاقی می‌افتد؟

بخشی از این گفتگو:

چرا برخی از دلواپسان از فرمایشات رهبری برای منافع سیاسی و جناحی خود استفاده می‌کنند؟

مقام معظم رهبری برآوردی از سال ۹۸ داشتند و هشدار دادند که مسئولان مراقب باشند اما دلواپسان از این موضوع با اشتیاق درصدد رسیدن به منافع سیاسی و جناحی خود استفاده می‌کنند. همگی شاهد بودید که دی ۹۶ جرقه اولیه را چطور دلواپسان زدند و دلایلش به طور کامل روشن است. این جریان از گذشته هم عادت داشته که تریبون‌ها را تعطیل و مُهر پرتاب کند و از اینگونه موضوعات در سوابقش وجود دارد. به نظر می‌آید موضوع عجیبی نیست.

در گذشته درباره پرونده هسته‌ای اجازه هیچ اظهارنظری از جمله موافقت یا مخالفت را نمی‌دادند، اما حال شاهد هستید که هنوز جلسه‌ای در مراکز تصمیم‌گیری صورت نگرفته است اما آنها شروع به اظهار نظر می‌کنند و برای این موضوع هیچ کاری نمی‌توان کرد چرا که آنها عادت به این گونه اقدامات دارند. این جریان از حال زنبیل گذاشته‌ تا این مسائل را به گردن اصلاح‌طلبان بیندازد و مدعی شود که هیچ دخالتی در آن ندارد؛ اما به نظر می‌آید که متاسفانه اگر به وقایع دی ۹۶ توجه کنید به نظر می‌آید که این افراد باید خودشان را آماده کنند.

در حال حاضر تلاطم‌های ارزی وجود دارد و گوشتی که تمام کارشناسان مطرح می‌کنند که ما مشکل تامین نداریم اما یک جریان مردم را تحت فشار قرار می‌دهد. آمریکا در صدد فشارهای بیشتر بر کشور است و آقای ترامپ تنها مانده با هر شرکت، فروشنده و حتی به قایق، کشتی و لنج‌ها تماس گرفته و تهدید کند که برای ایران هیچ کالایی از جمله مرغ، گندم،‌ ذرت و … نبرید. در چنین شرایطی چرا باید دولت را تحت فشار قرار دهید؟

حالا فرض کنید که آقای رئیس‌جمهور هم به مجلس آمد و شما هم به او بی‌احترامی کردید و یا نه با احترام از او سوالی پرسیدید، چه اتفاقی می‌افتد؟ معمولا فصل ثبت‌نام و شهریه‌ها در تابستان است و این موضوع وسیله‌ای شده است تا دلواپسان حضورشان را مطرح کنند واگر نه الان چه وقت زمان شهریه‌ها است که آنها این موضوع را مطرح کردند؟