جلال میرزایی در اظهار کرد وگو با ایسنا اظهار کرد: مجلس پیشتر دولت را مکلف به احیای کارت سوخت کرده بود در نتیجه با این بخش از تصمیم دولت مخالفتی ندارد، اما در مورد دو نرخی یا چند نرخی شدن نرخ ها نمایندگان با توجه به شرایط جامعه، ملاحظاتی دارند. این عضو کمیسیون انرژی مجلس […]

جلال میرزایی در اظهار کرد وگو با ایسنا اظهار کرد: مجلس پیشتر دولت را مکلف به احیای کارت سوخت کرده بود در نتیجه با این بخش از تصمیم دولت مخالفتی ندارد، اما در مورد دو نرخی یا چند نرخی شدن نرخ ها نمایندگان با توجه به شرایط جامعه، ملاحظاتی دارند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه «دولت بر طبق برنامه ششم اختیار افزایش نرخ بنزین را دارد» اظهار کرد: البته دولت هنوز در حال ارزیابی گزینه های متفاوت هست. به نظر می آید برای مقابله با قاچاق سوخت فعلا سیستم کارت سوخت به روز و فعال گردد و در مراحل بعدی در مورد اینکه اصلاح قیمتی صورت گیرد یا نه، تصمیم گیری خواهد گردید.

مراجع اکتساب شده در چندین حوزه هزینه گردید که مشکلاتی را به بار آورد و اکنون قضاوت مردم در مورد تعدیل نرخ های حامل انرژی مثبت نیست.

میرزایی با بیان اینکه «مردم در شرایط فعلی انتظار افزایش نرخ بنزین را ندارند»، تصریح نمود: اگر دولت در اثر ناچاری این اقدام را انجام دهد باید ملاحظاتی را هم مد نظر داشته باشد من جمله اینکه قطعا باید یک سهمیه ۱۰۰۰ تومانی برای بنزین مدنظر داشته گردد و برای نرخ آزاد بنزین هم مبلغ به صورت مجزا ای حدس گردد. خوب ترین راه این هست که دولت دو سه عدد را به عنوان نرخ احتمالی بنزین اعلام نماید و رسانه ها هم کمک کنند تا بازخورد اینها سنجیده گردد و در نهایت رقمی انتخاب گردد که جامعه آمادگی پذیرش آن را دارد تا اجرای آن تبعات منفی نداشته باشد.

انتهای پیام