به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ روز سه شنبه قاضی فدرالی را که بر علیه سیاست مهاجرتی او حکم داده بود، “اوبامایی” به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ روز سه شنبه قاضی فدرالی را که بر علیه سیاست مهاجرتی او حکم داده بود، “اوبامایی” خوانده بود. اظهارنظر ترامپ به […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ روز سه شنبه قاضی فدرالی را که بر علیه سیاست مهاجرتی او حکم داده بود، “اوبامایی” به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ روز سه شنبه قاضی فدرالی را که بر علیه سیاست مهاجرتی او حکم داده بود، “اوبامایی” خوانده بود. اظهارنظر ترامپ به موضع گیری بی پیشینه ای از سوی عالی رده ترین مقام قضایی آمریکا منتج شده هست. با این وجود، ترامپ دو مرتبه هم موضع گیری جان رابرتز، ریاست دیوان عالی آمریکا را رد نموده و گفته او اشتباه می کند.

این اولین بار هست که ریاست دیوان عالی آمریکا بر علیه ریاست جمهوری این کشور موضع گیری کرده هست.

قاضی رابرتز در گفتگویی با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته هست: ما قاضی جورج بوش یا کلینتونی، اوبامایی یا ترامپی نداریم.

رابرتز یک شب قبل از عید شکرگزاری در آمریکا به آسوشیتدپرس گفته هست : ما باید برای بهره مند بودن از یک قوه قضایی مستقل شکرگزار باشیم.

ترامپ  در حساب توییتری خود نوشت، قاضی رابرتز اشتباه می کند و دیدگاه قضات اوبامایی با آنان که مسئول محافظت امنیت کشور هستند، تماما متمایز هست.

اختلاف نظر معلوم میان یک عضو ارشد دیوان عالی آمریکا و ریاست جمهوری این کشور بسیار نادر هست.

روت گینزبرگ، قاضی دیگر دیوان عالی آمریکا تاحالا بیشترین انتقادها را از ترامپ در این نهاد قضایی کرده هست. این قاضی در سال ۲۰۱۶ بابت این که آقای ترامپ را متقلب خوانده بود، معذرت خواهی کرد. گینزبرگ به سبب اظهارنظر از موضع یک قاضی بر علیه یک نامزد ریاست جمهوری هدف انتقاد قرار گرفته بود.

دونالد ترامپ قبل از این مکررا به قضاتی که بر علیه سیاست هایش رأی داده اند، هجوم کرده هست.

او قاضی فدرالی را که بر علیه محدویت های عزیمت مهاجران به آمریکا رأی داده بود، یک “اصطلاحا قاضی” با دیدگاه های” مضحک” او قاضی فدرالی را که بر علیه محدویت های عزیمت مهاجران به آمریکا رأی داده بود، یک “اصطلاحا قاضی” با دیدگاه های” مضحک” خوانده بود.

رابرتز که از قضات منصوب جورج دبلیو بوش در دیوان عالی آمریکاست، در جواب به سوال خبرگزاری آسوشیتدپرس در مورد اظهارنظر ترامپ موضع گیری کرده هست.

قبل تر قاضی جان تیگار، از حوزه قضایی نهم، دستور ریاست جمهوری مبنی بر ممنوعیت درخواست پناهندگی توسط مهاجران غیرقانونی را رد نموده بود.

ترامپ در اظهار کرد وگو با خبرنگاران این قاضی را مایه ننگ قرائت کرد و اظهار کرد اجازه نخواهد داد این وضعیت ادامه پیدا نماید.

انتهای پیام