به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در زیر نگاهی خواهیم داشت به با اهمیت ترین آثار سینمایی که در سال ۲۰۱۹ میلادی میهمان پرده نقره ای سینماها می باشند:  «مرد ایرلندی» ««مرد ایرلندی» پروژه سینمایی که «مارتین اسکورسیزی» سالها است قصد ساخت آن را دارد، نهمین مشارکت «اسکورسیزی» و «رابرت دنیرو» است که «آل […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، در زیر نگاهی خواهیم داشت به با اهمیت ترین آثار سینمایی که در سال ۲۰۱۹ میلادی میهمان پرده نقره ای سینماها می باشند: 

«مرد ایرلندی»

««مرد ایرلندی» پروژه سینمایی که «مارتین اسکورسیزی» سالها است قصد ساخت آن را دارد، نهمین مشارکت «اسکورسیزی» و «رابرت دنیرو» است که «آل پاچینو» و «جو پشی» دیگر بازیگران معروف آن می باشند. 

« «استیو زایلیان» که قبل از این نگارش فیلم نامه ساخته هایی چون «دارو دسته نیویورکی ها»، «فهرست شیندلر» و «مانی بال» را بر عهده داشته است، مسیولیت نوشتن فیلمنامه «مرد ایرلندی» را نیز عهده دار است و داستان فیلم نیز در مورد یک تبهکار مافیایی به اسم «فرانک شیرن» است که با اقتباس از کتاب «شنیدم خانه ها را رنگ زدی» نوشته «چارلز براندت» ساخته می گردد و به پشت پرده کشتن مرموز «جیمی هوفا» ریاست اتحادیه کارگران آمریکا می پردازد. انتظار می رود این فیلم در سال ۲۰۱۹ توسط کمپانی نتفلیکس منتشر گردد. 

«شیشه»

تاریخ اکران: ۱۸ ژانویه

 داستاتن این فیلم به کارگردانی «نایت شیامالان» و با بازی«جیمز مک آووی»، «ساموئل ال.جکسون»، «بروس ویلیس» و «سارا پولسن» ساخته شده و رخدادهای آن در یک آسایشگاه روانی روی می دهد که آن افرادی حفظ می گردند که اعتقاد دارند دارای قدرت های فرا انسانی (سوپرمن) هستند.

««پولسن» در این فیلم در نقش روانشناسی بازی می کند که در کوشش است شخصیت های کلیدی داستان را راضی کند که آدم های عادی هستند و …

فیلم لگو ۲: قسمت دوم

تاریخ اکران: ۸ فوریه

پنج سال پس از موفقیت قسمت اول این انیمیشن در گیشه، قهرمانان این انیمیشن دو مرتبه برگشته اند. مهاجمان از فضا تهدید می کنند که همه چیز دنیای لوگو را منهدم می کنند و قهرمانان قصه وادار می گردند به یک کهکشان عجیب و غریب عزیمت کنند که در آنجا همه چیز موزیکال است. در این انیمیشن چهره هایی چون «کریس پرت»، «الیزابت بنکس»، «ویل آرنت» و «نیک آفرمن» صدایشگی کرده اند. قسمت اول این فیلم در سال ۲۰۱۴ با بودجه ۶۰ میلیون دلاری ساخته گردید و سر انجام به فروشی نزدیک با ۴۷۰ میلیون دلار دست یافت. 

چه طور اژدهایتان را تربیت کنید: دنیای مخفی

تاریخ اکران: ۲۲ فوریه

 این انیمیشن فانتزی به کارگردانی «دین دبلوا» سومین قسمت از این مجموعه انیمشن بعد از ساخت قسمت اول و دوم در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ میلادی است. « «کیت بلانشت»، «جرالد باتلر»، «جونا هیل» و «کریستین ویگ» من جمله صداپیشگان این انیمیشن هستند. در این قسمت هیکاپ به رؤیای خود برای ایجاد یک آرمانشهر برای بی دندان و تمام اژدهایان جهان رسیده است اما خطر دیگری خانه و روستای هیکاپ و حاکمیت او به عنوان ریاست را به چالش می کشد. 

 

«کاپیتان مارول»

تاریخ اکران: ۸ مارس

 به نظر می رسد کمپانی مارول سر انجام نخستین فیلم ابرقهرمانی خود با حضور نقش کلیدی زن در سال ۲۰۱۹ پرده برداری خواهد گردید و «بری لارسن» بازیگر پیروز اسکار ایفاگر نقش کلیدی می باشد.

این فیلم بیست و یکمین فیلم در دنیای سینمایی مارول است که «آنا بودن» و «رایان فلک» کارگردانی آن را عهده دارند. « «ساموئل ال. جکسون»، «جود لا» و «جما چان» دیگر بازیگران این فیلم ابرقهرمانی هستند. 

اکران «ما»

تاریخ اکران: ۱۵ مارس

 طرفدارن فیلم «برو بیرون» بی صرانه درانتظار اکران دومین ساخته از  مجموع تریلرهای اجتماعی ساخته «جردن پیل» هستند. داستان فیلم «ما» در مورد خانواده ای است که برای تعطیلات به خانه ساحلی خود می روند و در آنان با چند بازدیدکننده ناگهانی و مهیب مواجه می گردند. 

«دامبو»

تاریخ اکران: ۲۹ مارس

۸۰  ۸۰ سال بعد از ساخت قسمت اول انیمیشن «دامبو» قسمت جدید این انیمیشن با الهام از قسمت کلیدی ساخته شده است اما جلوه های بصری آن پیشرفت چشمگیری داشته است. 

 انیمیشن «دامبو» از قدیمی ترین اقدامات کمپانی «والت دیزنی» است که در سال ۱۹۴۱ اکران گردید. داستان «دامبو» در مورد بچه فیلی است که گوش های خیلی بزرگی دارد و مورد تمسخر دیگران قرار می گیرد، اما بعدها مشخص می گردد او توان دارد با همین گوش ها پرواز کند. « «کالین فارل»، «مایکل کیتون»، «دنی دویتو»، «اوا گرین» و «آلن آرکین» از صداپیشگان این پویانمایی هستند. 

«گورستان حیوانات خانگی»

تاریخ اکران: ۱۵ آوریل

 دومین اقتباس سینمایی از رمان مهیب «گورستان حیوانات خانگی» نوشته «استفن کینگ» سال کنونی به سینما می آید. قبل از این در سال ۱۹۸۹ نیز فیلمی طبق این رمان ساخته شده بود. داستان این فیلم در مورد خانواده ای است که برای گریز از زندگی شهری به یک خانه آرام در جنگل پناه می برد و درمی یابد یک گورستان حیوانات خانگی پشت این خانه قرار دارد اما آنان به زودی درمی یابند این گورستان قدیمی مربوط به نیروهای بسیار شیطانی و فراتر از گمان آنهاست. « «جان لیتگرو»، «ایمی سایمتز» و «جیسون کلارک» بازیگران این فیلم هستند. 

«پسر جهنمی»

تاریخ اکران: ۱۲ آوریل

« «دیوید هاربر میلا» در فیلم «پسر جهنمی» دو مرتبه در نقش قهرمان بازی کرده است. این فیلم که نسخه جدید از فیلمی با همین اسم محصول سال ۲۰۰۴ میلادی است طبق خط داستانی رمان مصور نوشته «میکا میگنولا» ساخته شده است. پر جهنمی در این فیلم با ملکه خون مقابله می کند. « «ایان مک شین»، «میلا یوویچ»، «ساشا لین» و «پنلوپه میشل» من جمله دیگر بازیگران این فیلم هستند. 

«انتقام جویان: آخر بازی»

 این فیلم ابرقهرمانی به کارگردانی برادران «روسو» محصول استودیو کمپانی دیزنی ساخته شده و دنباله ای بر «انتقام جویان: جنگ ابدیت» (۲۰۱۸) و علاوه بر این «انتقام جویان مارول» (۲۰۱۲) و «انتقام جویان: عصر اولتران» (۲۰۱۵)است. « «انتقام جویان: آخر بازی» بیست و دومین فیلم در دنیای سینمایی مارول است و بازیگران زیادی که بیشتر آنان در فیلم های قبلی دنیای سینمایی مارول حاضر بوده اند شامل «رابرت داونی جونیور»، «کریس همسورث»، «مارک رافلو»، «کریس اوانز»، «اسکارلت یوهانسن» و «بندیکت کامبربچ» ایفای نقش کرده اند. 

«علاء الدین»

تاریخ اکران: ۲۴ می

 در دنیای جدید علاالدین «ویل اسمیت» به جای «رابین ویلیامز» در نقش غول چراغ جادو صداپیشگی می کند. این فیلم به کارگردانی «گای ریچی» نسخه ای جدید از انیمیشن قدیمی «علاء الدین» محصول سال ۱۹۹۲ میلادی است و کوشش برای یافتن چراغ جادو همچان ادامه دارد.

این انیمیشن تازه ترین محصول از نسخه های بازسازی شده انیمیشن های کلاسیک کمپانی دیزنی است. قبل از این نسخه های جدید آثار چون «دیو و دلبر» و «کتاب جنگل» به سینما آمده است. 

«دارک فینیکس»

تاریخ اکران ۷ ژوئن

 این فیلم ابرقهرمانی به نویسندگی و کارگردانی «سیمون کینبرگ» طبق شخصیت های مجموعه کتاب های مصور «مردان ایکس» کمپانی مارولساخته شده است. این فیلم به عنوان دوازدهمین قسمت در مجموعه فیلم های «مردان ایکس» شروع یک سه گانه فیلم جدید از این مجموعه است. در این فیلم بازیگرهایی مثل «جیمز مک آوو»ی، «مایکل فاسبندر»، «جنیفر لاورنس»، «نیکلاس هولت» و «جسیکا چستین» ایفای نقش می کنند.

«مردان سیاه پوش اینترنشنال»

تاریخ اکران: ۱۴ ژوئن

این فیلم که در نیویورک، مراکش، ایتالیا و لندن فیلمبرداری شده روایتگر عملیات های طلایی مردان سیاه پوش برای به دام انداختن خلاف کاران در سراسر جهان است. « «تسا تامپسون»، «کریس همسورث» و «ربکا فرگوسن» بازیگران کلیدی این فیلم هستند و جای بازیگران سرشناسی چون «ویل اسمیت» و «تام لی جونز» را گرفته اند. 

«داستان اسباب بازی »۴

تاریخ اکران: ۲۱ ژوئن

 در چهارمین قسمت از انیمیشن «داستان اسباب بازی» زیادی از شخصیت های دوست داشتنی این مجموعه من جمله وودی و باز لایتیر”   در چهارمین قسمت از انیمیشن «داستان اسباب بازی» زیادی از شخصیت های دوست داشتنی این مجموعه من جمله وودی و باز لایتیر” حاضر هستند.

قسمت جدید این انیمیشن دوست داشتنی و پرفروش را «جاش کولی» با فیلمنامه ای از «ویل مک کارمک» و «استفنی فولسوم» کارگردانی کرده است.  قسمت جدید این انیمیشن بعد از یک وقفه ۹ ساله و با گذشت بیش از ۲۰ سال بعد از ساخت قسمت اول آن به سینما خواهد آمد. 

«فورد در برابر فراری»

تاریخ اکران: ۲۸ ژوئن

« «جیمز منگولد» کارگردان فیلم «لوگان» با فیلمنامه ای از «جز باتر ورث» و «جان هنری باتر ورث» این فیلم را مقابل دوبین کارگردانی می کند که در حقیقت اقتباسی از کتاب «برو مثل جهنم: فورد، فراری و جنگ برای سرعت و افتخار در «لمانز» نوشته «ای.جی بیمی» در سال ۲۰۱۰ می باشد. 

 این فیلم در مورد گروهی از مهندسان و طراحان آمریکایی به رهبری «کارول شلبی» با بازی «مت دیمون» و راننده اش «کن میلز» با بازی «کریستین بیل» است که از سوی «هنری فورد» مامور به ساختن اتومبیلی می گردند که سر انجام بتواند در رقابت های اتومبیلرانی «لمانز فرانسه» در سال ۱۹۶۶ بر کمپانی فراری غلبه کند. 

«مرد عنکبوتی: دور از خانه»

تاریخ اکران: ۵ جولای

 در قسمت جدید از فیلم «مرد عنکبوتی» که دنباله ای بر «مرد عنکبوتی: برگشت به خانه (۲۰۱۷)» محسوب می گردد، «پیتر پارکر» با بازی «تام هالند» و دوستانش برای تعطیلات تابستانی به ایتالیا سفر می کنند اما این تعطیلات با ماموریتی که به وی محول می گردد کوتاه می گردد و باید با یک شخصیت شر به اسم «میستریو» با بازی «جک جیلنهال» مشارکت کند. « «مایکل کیتون» و «مریسا تومی» دیگر بازیگر این فیلم ابرقهرمانی هستند.

«شیر شاه»

۱۹ جولای

انیمشن «شیرشاه» نیز یکی از چند اثر کلاسیک «دیزنی» است که در کنار آثار چون «علاء الدین»، «سیندرلا»، «اژدهای پیت»، «دیو و دلبر» و «کتاب جنگل» با بازسازی در قالب رئال انیمیشن جان دو مرتبه ای می گیرد.  چ

  چدر این انیمیشن «دونالد گلاور» (سیمبا) نقش بچه شیری را صداپیشگی می کند که قرار است به جای پدرش «موفاسا» (با صداپیشگی «جیمز ارل جونز») به تخت پادشاهی بنشیند. اما عمویش «اسکار» که موجب فوت پدرش هم شده، می خواهد «سیمبا» را هم از گردونه خارج کند.

«روزی روزگاری هالیوود»

تاریخ اکران: ۲۶ جولای

نهمین ساخته بلند «کوئنتین تارانتینو» با عنوان «روزی روزگاری در هالیوود» که با بازی «لئوناردو دی کاپریو»، «برد پیت»، «مارگو رابی» و «کرت راسل» نیز همراه است در مورد گروه تبهکار «منسون» به سرکردگی «چارلز منسون» است که در اوت ۱۹۶۹ در یک شب چندین نفر را در یک سکونت گاه هالیوودی مربوط به «رومن پولانسکی» کارگردان مطرح لهستانی-فرانسوی سلاخی کردند که یکی از این اشخاص «شارون تیت» همسر باردار «پولانسکی» بود.

««پولانسکی» برای مدتی به اشتباه گمان می کرد که «بروس لی» به احتمال زیاد قاتل همسر وی بوده است. « «مایک مو» به عنوان بازیگر نقش «بروس لی» در این فیلم بازی کرده است. 

IT: فصل ۲

تاریخ اکران ۶ سپتامبر

 قسمت دوم فیلم مهیب «آن» با اقتباس از رمان نوشته «استفن کینگ» نیز سال ۲۰۱۹ میلادی میهمان سینماهای جهان می باشد. قسمت اول این فیلم با فروش ۷۰۰ میلیون دلاری عنوان پرفروش ترین فیلم مهیب تاریخ سینمای آمریکا را از فیلم «جن گیر» گرفت. دنباله این فیلم به حوادثی می پردازد که برای گروهی از کودکان در طول یک تابستان طولانی روی می دهد به مجموعه ای از کشتن های مرموز می انجامد. ۲۷ ۲۷ سال بعد، این کودکان که بزرگ شده اند باید با جستجو در دوران کودکی خود رمز این کشتن ها را فاش کنند. 

«مرد ماه جوزا»

تاریخ اکران: ۴ اکتبر

« «آنگ لی» کارگردان پیروز اسکار آمریکایی – تایوانی فیلمبرداری تازه ترین ساخته اش را با بازی «ویل اسمیت» در نقش کلیدی سال آینده میلادی پرده برداری می کند.

این فیلم یکی از با اهمیت ترین پروژه های سینمایی ساخته نگردیده هالیوود در ۲۰ سال موخر محسوب می گردد و داستان آن در مورد یک آدمکش سالخورده است که اهتمام دارد حرفه خود را کنار بگذارد، اما ناگزیر است در آخرین مقابله با بدل خود که ۲۵ سال جوان تر از او و در اوج استعداد است مواجه گردد. در این فیلم «کلایو اُون»، «مری الیزابت وینستد» و «بندیکت رانگ» نیز بازی کرده اند.

«جوکر»

تاریخ اکران: ۴ اکتبر

برای نخستین بار بعد از درگذشت «هیث لجر»، فیلم «جوکر» به کارگردانی و نویسندگی «تاد فیلیپس» بازمی گردد. « «خواکین فینیکس» بازیگر آمریکایی برای بازی در نقش اصلی «جوکر» شخصیت شر داستان انتخاب گردیده است و «رابرت دنیرو» نیز همبازی او در این فیلم می باشد. جزییات داستان این فیلم مستقل در مورد شخصیت «جوکر» تا حد زیادی نامشخص است اما قرار است رخدادهای این فیلم در حال و هوای دهه ۱۹۸۰ میلادی و در شهر خیالی «گاتهام» روی دهد. 

«تو دوست منی»

تاریخ اکران: ۱۸ اکتبر

 در این فیلم به کارگردانی «ماریل هلر»، «تام هنکس» در نقش آقای «راجرز» مجری معروف تلویزیونی دهه ۶۰ تا ۹۰ میلادی  آمریکا بازی می کند. داستان این فیلم الهام گرفته از دوستی «راجرز» با «تام جونود» روزنامه نگار آمریکایی است.

«منجمد »۲

تاریخ اکران ۲۲ نوامبر

««ایدینا منزل»، «کریستین بل»، «جاش گاد»، «ایوان راشل وود» و «استارلینگ کی.براون» به ترتیب برای صداپیشگی در قسمت دوم انیمیشن «منجمد» دو مرتبه با کمپانی دیزنی مشارکت خواهند کرد و «جنیفر لی» و «کریس باک» نیز مثل قسمت اول، کارگردانی قسمت جدید این انیمیشن معروف را بر عهده خواهند داشت. قسمت اول انیمیشن «منجمد» در سال ۲۰۱۳ و طبق رمان «ملکه برفی» نوشته «هانس کریستین اندرسن» ساخته گردید و موفق به اکتساب دو پاداش اسکار، گلدن گلوب، بفتا و پنج پاداش جشنواره پویانمایی «آنی» گردید و با فروش نزدیک به ۱.۳ ۳ میلیارد دلاری عنوان پرفروش ترین انیمیشن و دوازدهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما را به اسم خود ثبت کرد.

«جنگ ستارگان: قسمت نهم»

تاریخ اکران: ۲۰ دسامبر

«جی آبرامز» کارگردان نهمین قسمت از مجموعه فیلم های «جنگ ستارگان» را عهده دار است و در این فیلم از صحنه های فیلمبرداری شده و استفاده نشده و علاوه بر این تکنیک های «CGI» (تصاویر کامپیوتری) از «کری فیشر» بازیگر درگذشته این مجموعه  استفاده خواهد گردید تا وی در این قسمت از «جنگ ستارگان» نیز حضور داشته باشد. «دیزی ریدلی»، «آدام درایور»، «جان بایوگا»، «اسکار ایساک»، «لوپیتا نایونگو» و «کری راسل» من جمله دیگر بازیگران این فیلم ابرقهرمانی هستند. « 

گزارش از حسین شایسته – ایسنا

انتهای پیام