مهر قبولی استاندار کهگیلویه وبویراحمد بر امدادرسانی هلال احمر در زلزله سی سخت حسین کلانتری در نشست ستاد مدیریت بحران :جمعیت هلال احمر خودش محوراست ومدل داشت اما به مدل ما عمل کرد. به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه وبویراحمد؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه […]

مهر قبولی استاندار کهگیلویه وبویراحمد بر امدادرسانی هلال احمر در زلزله سی سخت

حسین کلانتری در نشست ستاد مدیریت بحران :جمعیت هلال احمر خودش محوراست ومدل داشت اما به مدل ما عمل کرد.

به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه وبویراحمد؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه ما موظف به ارائه خدمت به مردم هستیم، عنوان کرد: بنده و فرمانده سپاه، مدیرکل اطلاعات و سایر مدیران دستگاه های خدمت رسان نخستین کسانی بودیم که در محل وقوع زلزله حاضر شدیم.

وی با تاکید بر اینکه ما قدر شناس مردم هستیم و تا بهبود شرایط در کنار این مردم حضور داریم، بیان کرد: همه مسئولان دنا کمک کردند مسئول کم کار نداشتیم.

کلانتری با اشاره به اینکه مردم در خانه های خود مشغول زندگی عادی بودند و این زلزله ظرف ۵ ثانیه طول کشید، گفت: در شرایط بحرانی باید رفتاری متناسب با این شرایط داشته باشیم.

وی ضمن تقدیر از زحمات تمامی مردم و سعه صدر آنها در برخورد با این حادثه، افزود: از خدمات و زحمات همه مسئولان استانی و به ویژه مسئول شهرستان دنا و اعضای شورای تامین تقدیر و تشکر می کنم.

کلانتری با تاکید بر اینکه مسئولان همه پای کار بودند، بیان کرد: این محور بندی با نظر مسئولان شهرستان انجام شده است.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به تقسیم شهرستان به ۹محور و آماده باش ۹ تیم در شهر سی سخت، بیان کرد: با جدیت پیگیر رسیدن محموله های کمکی به دستم مردم هستیم.

وی با اشاره به تلاش های شبانه روزی جمعیت هلال احمر شهرستان دنا، گفت: برخی از مسائل را در مناطق طایفه ای و عشایری شاهد هستیم اما کم کاری، بی تعهدی و بی مسئولیتی نسبت به مردم دنا نشده است.

کلانتری با تاکید بر اینکه فرماندار مسئول و بیش ترین بار روی دوش وی است، تصریح کرد: همه مدیران شهرستان باید با فرماندار هماهنگ باشند چرا که اگر هماهنگی ها شکل بگیرد، دغدغه ها برطرف می شود.

استاندار با اشاره به اینکه کشور ایران زلزله خیز است، عنوان کرد:باید قدرت شفافیت و صداقت با مردم را داشته باشیم و مسائل را با مردم در میان بگذاریم.

وی خواستار انجام تقسیم بندی های لازم برای خدمات رسانی بهتر به مردم از سوی فرماندار شد.

کلانتری با بیان اینکه زلزله در شهر سی سخت و چند روستای اطراف اتفاق افتاده است، بیان کرد: تمام گروه های جهادی و موسسات خیریه که به شهرستان دنا مراجعه کرده اند باید شناسنامه دار شده و این گروه ها با دستگاه های اجرایی به ویژه فرمانداری هماهنگ باشند.

نماینده عالی دولت در استان، ابراز کرد: همه کمک ها مال مردم زلزله زده است و ستاد اجرایی و بنیاد مستضعفان باید با فرمانداری هماهنگ باشند و دوباره کاری نشود و در این خصوص ساماندهی در دستور کار قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه هلال احمر خودش محور است و برای خدمات رسانی مدل داشت، بیان کرد: ولی براساس مدل ما عمل کردند.

کلانتری با تاکید بر اینکه دپو کردن چادر خیانت به مردم و نظام است، تصریح کرد: این چادر برای مردم ارسال شده است.

وی افزود: اگر به خانواده های پر جمعیت حتی سه چادر تحویل شود مشکلی وجود ندارد ولی وجود ۱۰ چادر در یک منزل ظلم به سایر زلزله زدگان است.

کلانتری گفت: افرادی به دنبال زیر سوال بردن خدمات نظام و زحمات و تلاشهای انجام گرفته هستند.