مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد: این منطقه در حوزه صدور گواهی تولید موفق به کسب رتبه نخست کشوری در میان مناطق آزاد شد. به گزارش خبرنما، از قشم، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا خسروانی امروز با اعلام این خبر به […]

 

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد: این منطقه در حوزه صدور گواهی تولید موفق به کسب رتبه نخست کشوری در میان مناطق آزاد شد.

به گزارش خبرنما، از قشم، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا خسروانی امروز با اعلام این خبر به رسانه‌ها اظهار داشت: صدور سیستمی گواهی تولید برای واحدهای صنعتی و تولیدی در راستای برنامه‌های ابلاغی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ضوابط اخذ ثبت سفارش محصولات تولیدی از سامانه جامع تجارت صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: گواهی تولید سندی است که سازمان منطقه آزاد برای هر بخش تولید محصول در یک واحد تولیدی مستقر در منطقه صادر می‌کند و شامل اطلاعات مختلفی از جمله محصول تولیدی، مواد اولیه داخلی و مواد اولیه خارجی است.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در نیمه نخست امسال ۹۳ مورد گواهی تولید توسط سازمان منطقه آزاد قشم صادر شده است که بیشترین تعداد در میان مناطق آزاد کشور است.

وی با اشاره به مزایای سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد و استقبال سرمایه‌گذاران از این موضوع، گفت: امسال منطقه آزاد قشم یکی از مناطق پیشرو در حوزه صادرات است و تلاش دولتمردان، سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان در راستای مثبت شدن تراز تجاری مناطق آزاد ثمر داده است.

خسروانی تصریح کرد: مناطق آزاد با توجه به قوانین مالیاتی، گمرکی بانکی و پولی در راستای کاهش بوروکراسی و تسهیل تولید و صادرات یکی از مکان‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند و در دولت مردمی تلاش می‌شود با رفع موانع تولید این مناطق به فلسفه اصلی خود بازگردند.