حجت الاسلام صادق مرادی در جلسه ساماندهی مسائل و مشکلات کوی مدرس اهواز که امروز (۵ شهریورماه) در دادگستری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: اراضی کوی مدرس سه بخش است که بخشی از آن تحت مالکیت سازمان املاک تملیکی، بخشی تحت مالکیت افراد و اشخاص و بخش دیگر تحت مالکیت راه و شهرسازی است. به […]

حجت الاسلام صادق مرادی در جلسه ساماندهی مسائل و مشکلات کوی مدرس اهواز که امروز (۵ شهریورماه) در دادگستری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: اراضی کوی مدرس سه بخش است که بخشی از آن تحت مالکیت سازمان املاک تملیکی، بخشی تحت مالکیت افراد و اشخاص و بخش دیگر تحت مالکیت راه و شهرسازی است.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، وی افزود: به همین دلیل، این موضوع دارای سه بعد است و یک نسخه واحد را نمی‌توان برای آن در نظر گرفت.

مرادی با اشاره به ورود سازمان بازرسی به ماجرای مزایده برگزار شده توسط اموال تملیکی، بیان کرد: آن چیزی که در خصوص پلاک ۲۷۰۳/۲ موضوع مورد بحث است، آن است که این پلاک در مزایده به فروش رفته و فرد خریدار زمین مذکور صراحتا اعلام داشته که هیچ‌گونه ادعای مالکیت نسبت به اراضی و املاک مردم ندارد.

وی با بیان اینکه منازل کوی مدرس اهواز فعلا واگذار نمی‌شوند، افزود: ما به سازمان بازرسی خواهیم گفت که موضوع را بررسی کنند و مزایده چه تصویب و تایید شود یا نشود، مردم نباید نگرانی‌ای از این جهت که ملک‌شان از دست خواهد رفت، داشته باشند.

رئیس کل دادگستری خوزستان عنوان کرد: آن چیزی که اکنون می‌تواند یک خبر امیدوارکننده برای مردم باشد این است که این مزایده هیچ دخل و تصرفی در مالکیت مردم ایجاد نخواهد کرد و منازل ساکنان کوی مدرس به تصرف غیر در نخواهد آمد.

وی افزود: در مابقی اراضی نیز که برخی تحت مالکیت مسکن و شهرسازی و برخی دیگر تحت مالکیت اشخاص است، نیاز به تشکیل یک کارگروه جهت تفکیک افراد در پلاک‌های مختلف است.

مرادی در رابطه با سنددار شدن اراضی کوی مدرس از طریق قانونی گفت: برای سنددار شدن باید مالکین از جمله اشخاص حقیقی یا حقوقی مشخص شوند و با همکاری دستگاه‌های اجرایی اقدام شود.

وی افزود: لازم به ذکر است که با افرادی که به اراضی ملی تعرض می‌کنند و زمین‌خواران برخورد خواهیم کرد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، سیدکریم حسینی رئیس مجمع نمایندگان خوزستان نیز در حاشیه این جلسه اظهار کرد: امروز به همت گروه جهادی و همچنین رئیس کل دادگستری خوزستان، جلسه خوبی در خصوص وضعیت منطقه کوی مدرس برگزار شد.

وی افزود: با توجه به صحبت‌های اخیر، مردم منطقه کوی مدرس هیچ‌گونه نگرانی در رابطه با تخریب یا واگذاری منازل‌شان نداشته باشند؛ این مساله در جلسه امروز نیز مورد تاکید قرار گرفت.

حسینی گفت: همچنین در خصوص مزایده انجام‌شده برای اراضی این منطقه، کارشناسی انجام خواهد شد و در صورت نیاز، مراجع بازرسی در این زمینه ورود خواهند کرد.

وی افزود: همچنین در خصوص متعرضان به اراضی ملی که مربوط به دولت یا مراجع دولتی هستند، ورود قضائی خواهد شد و اگر متعرضانی به اراضی ملی وجود داشته باشد، با آن‌ها برخورد قضایی خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان بیان کرد: با همتی که امروز بین مسئولین مشاهده شد، هیچ‌گونه نگرانی برای مردم این منطقه وجود نخواهد داشت.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، علی افشین مدیرکل سازمان اسناد و املاک خوزستان نیز در حاشیه این جلسه اظهار کرد: بحث اجرای طرح کاداستر املاک در محدوده شهر یکی از اولویت‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال جاری است که در اجرای این طرح در خوزستان، اولویت به سوی مناطق فاقد سند مالکیت سوق داده شده است.

وی افزود: از جمله این مناطق، کوی مدرس است که امروز جلسه‌ای در این زمینه تشکیل شد. بنا است کارگروهی تشکیل شود تا نحوه واگذاری املاک به مردمی که اکنون متصرف هستند و ساخت و ساز کرده‌اند را تعیین کند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خوزستان گفت: پس از این مرحله ما نیز آماده استقرار نیروهایمان در دفاتر تسهیلگری در کوی مدرس هستیم تا پرونده‌ها تشکیل شود و نسبت به صدور اسناد مالکیت اقدام کنیم.

انتهای پیام