به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، هنگام التهاب و درد شدید در مفصل باید از انجام فعالیت‌های ورزشی شدید پرهیز کنید، هرچند که نباید بی حرکت ماند و در صورتی که بخواهید ورزش خود را پیشرفت دهید باید بر مدت آن و نه شدتش اضافه کرد. همچنین حداقل بین پنج تا ۱۰ دقیقه قبل […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، هنگام التهاب و درد شدید در مفصل باید از انجام فعالیت‌های ورزشی شدید پرهیز کنید، هرچند که نباید بی حرکت ماند و در صورتی که بخواهید ورزش خود را پیشرفت دهید باید بر مدت آن و نه شدتش اضافه کرد.

همچنین حداقل بین پنج تا ۱۰ دقیقه قبل از شروع ورزش با حرکات نسبتا آرام بدن خود را گرم کنید و در پایان ورزش نیز به همین مدت به سرد کردن بپردازید.

بعد از ورزش به طور طبیعی ممکن است در مفاصل خود احساس ناراحتی کنید اما این به معنای آسیب به مفاصل نیست و البته در صورتی که احساس درد و ناراحتی بیشتر از ۲ ساعت بعد از پایان ورزش ادامه داشته باشد در جلسات بعدی شدت یا مدت ورزش را کاهش دهید.

احمد باقری مقدم متخصص پزشکی ورزشی با بیان این مطالب به ایسنا، افزود: بهتر است زمانی از روز را به ورزش اختصاص دهید که درد کم‌تری دارید، همچنین اگر در آب ورزش می‌کنید بهتر است دمای آب ۲۸ تا ۳۱ درجه سانتی‌گراد باشد تا گرمای آن موجب ریلکس شدن عضلات و کاهش درد شود.

انتهای پیام