عصرایران- کمپانی ب ام و برای طرفداران کراس اوورهای کوچک؛ اکس۲ را در کاتالوگ فروش خود قرار داده که البته یک عضو جوان در این خانواده آلمانی محسوب می شود زیرا تولید آن از سال ۲۰۱۷ آغاز شده است. نسل اول اکس۲ که با کد اف۳۹ نامگذاری داخلی شده است از اکتبر ۲۰۱۷ تا کنون وارد فاز […]

عصرایران- کمپانی ب ام و برای طرفداران کراس اوورهای کوچک؛ اکس۲ را در کاتالوگ فروش خود قرار داده که البته یک عضو جوان در این خانواده آلمانی محسوب می شود زیرا تولید آن از سال ۲۰۱۷ آغاز شده است.

نسل اول اکس۲ که با کد اف۳۹ نامگذاری داخلی شده است از اکتبر ۲۰۱۷ تا کنون وارد فاز تولید انبوه شده است. به رغم شباهت هایی که به اکس۱ دارد اما به عنوان جایگزینی برای آن مطرح نبوده و هر دو در لیست فروش ب ام و قرار دارند.

به تازگی تصاویر رسمی از اکس۲ اکس درایو۲۵ایی(xDrive25e) منتشر شده که در ادامه مطلب نگاهی به ویژگی های آن خواهیم داشت.

همانطور که از نامگذاری این محصول مشخص است؛ اکس۲ جدید با یک پیشرانه فناورانه پلاگین هیبرید معرفی شده که مجموع خروجی آن برابر با ۲۱۷ اسب بخار و گشتاور نیز برابر با ۲۸۴ پوندفوت است. در این خودرو که مجهز به سامانه تمام چرخ محرک است؛ موتور ۱٫۵ لیتری ۳ سیلندر نیروی خود را متوجه محور جلو می کند و موتور الکتریکی نیز روی محور عقب سوار شده و چرخ های عقب را به حرکت در می آورد. این تنظیمات اکس۲ را طی ۶٫۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رساند و بیشینه سرعت نیز برابر با ۱۹۵ کیلومتر برساعت محاسبه شده است.

برای بخش الکتریکی پیشرانه از باتری لیتیوم-یون که زیر صندلی های عقب قرار گرفته، استفاده شده و ظرفیت آن برابر با ۱۰ کیلووات ساعت است. این مشخصات می تواند تا ۵۷ کیلومتر به تنهایی خودرو را جابجا می کند. خروجی پیشرانه الکتریکی برابر با ۱۱۰ اسب بخار است. تجدید شارژ باتری باتوجه به نوع شارژر از ۲٫۴ تا ۵ ساعت زمان لازم دارد.

یکی دیگر از تغییرات در مدل پلاگین هیبرید اکس۲ مربوط به سیستم تعلیق می شود که در راستای بهبود استانداردهای ائروداینامیک در مقایسه با نسخه استاندارد اکس۲ ارتفاع خودرو ۱۰ میلیمتر کاهش یافته است.

کابین اکس۲ پلاگین هیبرید همانند سایر محصولات کمپانی آلمانی از طراحی زیبا و جزئیات باکیفیت شکل گرفته که هر مخاطبی را جذب خود می کند. سیستم تهویه هوشمند، هماهنگی با نرم افزار تلفن هوشمند، نمایشگر لمسی ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی و … در این محصول حاضر هستند.

    مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: “ب ام و زد۴” با امضای منهارت پرفورمنس!(+تصاویر) ب ام و ۸۴۰i؛ فرمول آلمانی در ترکیب سدان و کوپه! (+فیلم و تصاویر) باواریایی کوچک اما پر ادعا/ خودرویی که پورشه و ماستنگ را به چالش می کشاند! (+فیلم و تصاویر) مدل ۲۰۲۰ “ب ام و” اکس ۶ معرفی شد / سطح آلمانی در تولید کراس اوور لوکس/ ۶۴ هزار دلار برای نهایت کیفیت و امکانات!(+تصاویر)