به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان کهگیلویه وبویراحمد ، هفتمین جلسه ستاد تسهیل ورفع موانع تولید ، پنجاه و چهارمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت برگزار شد. سعید زرندی […]

به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان کهگیلویه وبویراحمد ، هفتمین جلسه ستاد تسهیل ورفع موانع تولید ، پنجاه و چهارمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت برگزار شد.

سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این جلسه با تبریک میلاد امام رضا (ع) به برنامه‌های این وزارت برای رونق واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: طرح‌های بالای ۶۰ درصد استان کهگیلویه و بویراحمد را به ما معرفی کنید.

وی در ادامه افزود: ما لیست‌های واحدهای تعطیل را در سامانه وزارت صمت بارگذاری کردیم و هر سرمایه گذاری که بخواهد فعالیتی انجام بدهد، ابتدا ما این واحدها را به آنها معرفی می‌ کنیم.

زرندی در ادامه به مسئولان کهگیلویه و بویراحمد توصیه کرد برای توسعه و رونق واحدهای تولیدی باید درون استان خودتان شاهد تغییر و تحول باشید.

چرا بانک‌های استان برای جذب تسهیلات رونق واحدهای صنعتی همکاری نکردند، پس ابتدا باید خودتان پای کار بیاید و تا خودتان پای کار نیاید، هیچ کاری نمی‌توان برای پیشرفت و توسعه این استان انجام داد.

معاون وزیر صنعت و معدن گفت: گیاهان دارویی استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت این را دارد که می‌تواند برند باشد.

وی تاکید کرد: استان شما پتانسیل رشد را دارد، پس باید موضوعات داخل استان را مدیریت کنید، به نظر می‌آید، ابتدا باید عزم و هماهنگی برای توسعه استان در بین مسئولان شکل بگیرد، چرا که شرایط کشور برای کار فراهم است.

زرندی گفت: آدم‌های پول دار استان را شناسایی کنید و پای کار بیاورید.

سالار حسین پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این نشست گزارشی از وضعیت شهرک‌های صنعتی و واحدهای فعال این استان ارائه داد و به عملکرد بانک‌ها در بخش رونق تولید، جهش تولید و اشتغالزایی اشاره کرد و گفت: بیشترین همکاری را بانک صنعت و معدن با واحدهای صنعتی دارد. و این بانک بیشترین تسهیلات را در حوزه رونق تولید ارائه داده است. ۵۲ درصد طرح‌های که به این بانک معرفی کردیم، تسهیلاتشان را دریافت کرده‌اند. ۲۴ طرح به بانک صنعت و معدن معرفی شد که تاکنون ۱۵ طرح تسهیلات خودشان را دریافت کرده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه ۲۱ واحد تولیدی، ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات گرفته‌اند، اظهار داشت: ۱۴ طرح ما به بانک آینده به ارزش ۲۷ میلیارد تومان معرفی کردیم که هیچ گونه پرداختی نداشته است.

وی اظهار کرد: ۵۲۱ واحد صنعتی داریم که بخش عظیمی از آنها واحدهای صنعتی از قبیل تیرچه بلوک، شن و ماسه و… است.

حسین پور افزود: به بانک سپه دو طرح معرفی کردیم که تنها به یکی از طرح‌ها تسهیلات را پرداخت کرده و آن هم ۱ میلیارد تومان بوده است.

این مسئول گفت: بانک توسعه تعاون ۱۴ درصد از طرح‌های معرفی شده را تسهیلات در اختیارشان قرار داده و سایر بانک‌ها هم عملکرد قابل قبولی ندارد.

حسین پور گفت: با نگاهی به عملکرد بانک‌ها اینگونه برآورد می‌شود که بانکی همچون صنعت و معدن که یک بانک تخصصی است، راحت‌تر می‌تواند با صنعتگران راه بیاید و بانکی همچون بانک آینده شاید با صنعت راحت نباشد.

وی در ادامه همچنین گزارشی از ظرفیت واحدهای صنعتی استان ارائه داد و گفت: کارخانه سیمان مارگون سالانه ۵ میلیون دلار صادرات دارد.