از خبرنگاران استان تجلیل می شود/ ” پیک ملت ” نظر شخصی خود را بیان کرده است معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار، گفت: به مناسبت این روز از ۱۴۶ عضو خانه مطبوعات، مدیران مسئول نشریات دارای پروانه بهره برداری، خبرگزاری ها و پایگاههای خبری […]

از خبرنگاران استان تجلیل می شود/ ” پیک ملت ” نظر شخصی خود را بیان کرده است

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ضمن تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار، گفت: به مناسبت این روز از ۱۴۶ عضو خانه مطبوعات، مدیران مسئول نشریات دارای پروانه بهره برداری، خبرگزاری ها و پایگاههای خبری مجوزدار تجلیل می شود.

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛ رضا خردمند با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان افزود: با توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و از آنجایی که استان در حالت هشدار است از برگزاری جلسات تجلیل به شکل سال های گذشته معذوریم.

وی با یادآوری منویات مقام معظم رهبری که فرمودند” نظر کارشناسان بهداشت و سلامت برای من حجت است ، اظهار کرد: ما هم در سطح استان به تبعیت از فرموده مقام معزز رهبری و برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس منحوس مراسم تجلیل از عزیزان خبرنگار را به صورت فردی انجام می دهیم.

به گفته ی خردمند ، صعود به قله قلم توسط خبرنگاران استان از برنامه هایی است که با همکاری و برنامه ریزی خانه مطبوعات استان به مناسبت این روز انجام می شود.

وی با تصریح اینکه در استان، ۹۱ پایگاه خبری دارای مجوز ، ۵ روزنامه محلی، ۶ هفته نامه فعال و ۱۳ دفتر خبرگزاری در حال فعالیت هستند، ابراز کرد: کهگیلویه و بویراحمد رسانه های پویایی دارد که نسبت به جمعیت استان درصد بالایی را به خود اختصاص داده است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان ویروس کرونا گفت: خبرنگارانی که مورد تأیید خانه مطبوعات و اداره فرهنگ وارشاد استان هستند در صورت تبت نام در سامانه کارا، از تسهیلات ۶ تا ۱۶ میلیون تومانی با سود ۱۲ درصد برخوردار می شوند.

خردمند تأکید کرد: خبرنگاران استان باید به سوی حرفه ای شدن حرکت کنند و از دامن زدن به شایعات پرهیز کرده و از منابع خبری معتبر استفاده کنند.

وی عنوان کرد: در دادن مجوز پایگاه خبری محدودیتی نداریم و طبق مصوبه هیئت نظارت بر مطبوعات هر کسی متقاضی دریافت این امتیاز باشد می تواند با مراجعه به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و داشتن شرایط لازم اقدام نماید.

به نظر این مقام مسئول، خبرنگاری یک هنر است که لازمه آن وجود توانایی و اخلاق حرفه ای رسانه ای است.

خردمند در پاسخ به گزارش” پیک ملت ” با عنوان” کلاهبرداران رسانه ای و خبرنماها، فعالان خبر را به کنج انزوا کشانده اند”ابراز کرد: پایگاه خبری “پیک ملت” نظر شخصی خود را بیان کرده و ما اعتقادی به این موضوع نداریم.

وی در تشریح مطلب بالا تصریح کرد: هر کسی که توانایی ، اخلاق حرفه ای، ذوق هنری و خبری داشته باشد می تواند در عرصه اطلاع رسانی فعالیت کند و انتخاب این مهم نیز به عهده کسانی است که متولی یا کارشناس امر هستند نه کسانی که فقط خود را توانمند و فعال خبری دانسته و قصد دارند دیگران را از بودن در این حوزه محروم سازند.