رئیس شورای اجرایی مقاومت اسلامی نُجَباء که چندی قبل در رأس کاروان امدادی این جنبش برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان ایرانی وارد کشور شده بود، در توضیح اهداف نیروهای عراقی از این اقدام بشردوستانه، به خبرنگار برنا اظهار داشت: گذشته از آنکه یاری‌رسانی به برادران مسلمان، یک واجب دینی و تکلیف شرعی است؛ ما به‌دنبال نشان […]

رئیس شورای اجرایی مقاومت اسلامی نُجَباء که چندی قبل در رأس کاروان امدادی این جنبش برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان ایرانی وارد کشور شده بود، در توضیح اهداف نیروهای عراقی از این اقدام بشردوستانه، به خبرنگار برنا اظهار داشت: گذشته از آنکه یاری‌رسانی به برادران مسلمان، یک واجب دینی و تکلیف شرعی است؛ ما به‌دنبال نشان دادن اتحادمان با ملت و نظام جمهوری اسلامی و همچنین مقابله با تصمیمات ظالمانه آمریکا علیه ملت مسلمان ایران هستیم.

حاج «نصر الشمری» در این گفتگوی اختصاصی، راجع به میزان کمک‌های اهدایی نُجَباء گفت: ارزش مادی کمک‌ها قابل عرض نیست و نگاه ما بیشتر به ارزش معنوی آن در راستای اثبات برادری و وحدت بین مسلمانان بود؛ اما به‌طور کلی شامل مواد غذایی، اقلام پزشکی، البسه، فرش و چیزهای دیگر است.

وی با اشاره به اینکه ۲۵۰ نیروی داوطلب نُجَباء در کنار سایر گروه‌های مقاومت عراق و حشد شعبی به خدمت‎رسانی مشغول شده‌اند، افزود: همانطور که جمهوری اسلامی در همه مشکلات کنار ما بود، ما هم در تمام سختی‌ها کنار ایران خواهیم بود. ما معتقدیم که سرنوشت مشترک و هدف یکسان داریم که همانا استمرار انقلاب اسلامی تا ظهور مبارک امام زمان [عج] است.

معاون دبیرکل نُجَباء در پاسخ به این سؤال که "پیام حضور شما به کشورهای جهان و برخی کشورهای منطقه مانند عربستان و امارات چیست؟" تصریح کرد: به همه جهان و مستکبران و مزدوران کوچک آنان مثل "آل‌سعود" و "آل‌زاید" اعلام می‌کنیم که شیعیان آل محمد (ع) و کسانی که در راه اسلام ناب محمدی قدم برمی‌دارند، به‌وسیله مرزها از هم جدا نمی‌شوند و توطئه‌ها عزم‌شان را تضعیف نمی‌کند؛ زیرا آنان ید واحده و خون واحد و سرنوشت مشترکی دارند. هرکس می‌خواهد، برای آمریکا و اسرائیل سجده کند، ولی ما جز برای خدا سجده نخواهیم کرد.

شایان ذکر است که کاروان امدادی مقاومت اسلامی نُجَباء در قالب ۱۰۰ خودرو سنگین و نیمه‌سنگین با شعار "زیر آتش بودیم و یاری‌مان کردید؛ حالا شما زیر آب هستید و نوبت یاری ماست" به سه استان سیل‌زده خوزستان، ایلام و لرستان عزیمت نموده و به یاری آسیب‌دیدگان شتافت.