به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، منطقه خلیج فارس، محمود حجتی در نشست شورای اداری استان هرمزگان در فعالین اقتصادی، با بیان این که امید دارم بتوانیم محرومیت های گوشه و کنار هرمزگان را رفع کنیم و نارسایی های گذشته را نابود کنیم، اضافه کرد: مردم استان هرمزگان در رابطه با زیربخش های کشاورزی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، منطقه خلیج فارس، محمود حجتی در نشست شورای اداری استان هرمزگان در فعالین اقتصادی، با بیان این که امید دارم بتوانیم محرومیت های گوشه و کنار هرمزگان را رفع کنیم و نارسایی های گذشته را نابود کنیم، اضافه کرد: مردم استان هرمزگان در رابطه با زیربخش های کشاورزی به طور مستمر در سطح کشور پیشرو بوده و می باشند.

وی با اشاره به این که آبیاری کشاورزی هرمزگان از ۱۵۰ هزار هکتار توانسته ۱۰۴ هزار هکتارش را به آبیاری تحت فشار مبدل کند، گفت: در بحث گلخانه ها نیز هرمزگان با رشد دو تساوی رو به رو بوده که شاهد افزایش آن در سال های آینده می باشیم.

حجتی با بیان این که ۱۷۰۰ هکتار مجوز توسعه گلخانه ای در استان هرمزگان صادر گردیده هست، اضافه کرد: هرمزگان در زمینهٔ آبخیزداری به طور مستمر پیشرو بوده و تاحالا در این بخش با سرمایه گذاری ۶۰ میلیارد تومانی رو به رو بوده هست که توانسته رده نخست کشور را به خود اختصاص دهد.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به این که در بحث صید و صیادی هرمزگان ۳۳ درصد از صید کشور را به خود اختصاص داده هست، دنبال کرد: در آبزی پروری استان هرمزگان استعداد بالایی دارد و تاحالا هفت هزار و ۴۰۰ هکتار از مزارع آن نیز به پرورش آبزیان اختصاص یافته هست.

وی با بیان این که حدس می زنیم سال کنونی در تولید میگو به ۱۰۰ هزار تن برسیم، عنوان نمود: مبحث اجرای مصوبه بخشودگی وام های کشاورزان سه بار به دولت آمد و حتی در جلسه شب ۱۸ آذر هیأت دولت مطرح و این بار اصلاح پایانی بر روی آن انجام گردید و به زودی عملیاتی خواهد گردید.

حجتی در انتهاء باغات پیر استان را یکی از مشکلات کشاورزان هرمزگان دانست و از پشتیبانی دولت برای رفع شدن مشکلات این باغات اطلاع داد.

انتهای پیام