مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که کشاورزان با آن مواجه هستند تأمین نهاده‌های کشاورزی است. نیاز است جهاد کشاورزی آن را برای کشاورزان لرستانی تأمین کنند.  نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه این کود به موقع در اختیار آنان قرار […]

مجید کیان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که کشاورزان با آن مواجه هستند تأمین نهاده‌های کشاورزی است. نیاز است جهاد کشاورزی آن را برای کشاورزان لرستانی تأمین کنند.

 نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه این کود به موقع در اختیار آنان قرار داده نمی‌شود آنها مبادرت به تأمین آن در بازار آزاد می‌کنند.

کیان‌پور بیان کرد: باید نظارت بیشتری روی تأمین این مواد برای کشاورزان صورت گیرد، همچنین روی مصرف آن نیز جهاد کشاورزی استان اهتمام ویژه داشته باشند.

وی درباره استفاده بی‌رویه از سموم و کود شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی، گفت: عدم نظارت علمی و اصولی در مصرف سموم کشاورزی و کودهای شیمیایی و همچنین استفاده بی‌رویه از این مواد سلامت مردم را به خطر می‌اندازد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همین مصرف بی‌رویه کودشیمیایی در تولید محصولات کشاورزی نه تنها بازارهای پایدار صادراتی را نیز از چرخه صنعت کشاورزی ما حذف می‌کند موجب از بین رفتن میکروارگانیسم‌های خاک می‌شوند.

 انتهای پیام