وی با اشاره کاهش نقش اجرایی دولت در صنعت هوایی، افزود: تا وقتی که عمدتا شرکت های عرضه کننده خدمات من جمله سوخت رسان ها، دولتی بودند فراهم نمودن این زمینه آسان تر بود و از وقتی که شرکت های عرضه کننده سوخت خصوصی شدند، واضح هست ضابطه های تازه ای بر آنان حاکم باشد. […]

وی با اشاره کاهش نقش اجرایی دولت در صنعت هوایی، افزود: تا وقتی که عمدتا شرکت های عرضه کننده خدمات من جمله سوخت رسان ها، دولتی بودند فراهم نمودن این زمینه آسان تر بود و از وقتی که شرکت های عرضه کننده سوخت خصوصی شدند، واضح هست ضابطه های تازه ای بر آنان حاکم باشد.

معاون پیشین سازمان هواپیمایی کشوری، در مورد شرایط حاکم بر فرودگاه استانبول نیز توضیح داد: در فرودگاه استانبول دو شرکت سوخت رسان فعالیت دارند و به همین علت مشتریان توان دارند با انتخاب یکی از این گزینه ها از آنان سوخت تهیه کنند و اگر یکی از آنان سر باز زد باید از دیگری تهیه گردد و چون انحصار وجود ندارد در این حوزه، گزینه های شرکت های ایرانی توان دارد متنوع گردد.

منظری دنبال کرد: در هر حال اگر امتناع از دادن سوخت به شرکت هواپیمایی به روایتی مربوط با بدهی شرکت باشد، مسیولیت متوجه خود شرکت هواپیمایی خواهد بود، اما اگر توقف عرضه سوخت به سبب  اعمال مقررات تحریم باشد دولت ایران توان دارد به باعث موافقتنامه، با مذاکره با طرف مقابل کوشش برای ایجاد زمینه انجام پرواز را در دستور کار خود داشته باشد و در صورت عدم حل مشکل از طریق مفاد مقررات حل اختلاف در موافقتنامه اقدام نماید. البته با توجه به اعلام قبلی شرکت سوخت رسان ترک، شرکت های هواپیمایی تا پیش از برطرف مانع توان ندارند برنامه ریزی پرواز به فرودگاهی انجام دهند که تسهیلات فرودگاهی لازم را ندارد و باید در انتظار بمانند تا مشکل فعلی حل گردد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، با اعلام تبعیت شرکت سوخت رسان ترک از تحریم های جدید آمریکا، از روزهای انتهایی هفته گذشته ایرلاین های ایرانی برای سوخت گیری در فرودگاه های ترکیه با مشکلاتی رو به رو شده اند و این مسئله برای مسافران بعضی از پروازها نیز دردسر ساز شده هست.

علی رغم آن که هنوز ترکیه رسما در مورد چرایی این اتفاق توضیحی عرضه نکرده، اما سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نموده که در کوشش هست در کوتاه ترین زمان ممکن سوخت گیری ایرلاین های ایرانی در ترکیه از سر گرفته گردد.

انتهای پیام