شهرستان کاشمر، در شرق ایران و جنوب غربی خراسان رضوی و در فاصله ۲۴۰ کیلومتری شهر مشهد قرار دارد. کاشمر چهارمین شهر زیارتی کشور و دومین شهر زیارتی استان است‌ که در طول سال به‌ویژه ایام نوروز پذیرای زائران بسیار است. یکی از مجریان طرح خدمات سفر نوروزی ۹۸ این شهرستان نیروهای خدوم جمعیت هلال […]

شهرستان کاشمر، در شرق ایران و جنوب غربی خراسان رضوی و در فاصله ۲۴۰ کیلومتری شهر مشهد قرار دارد.

کاشمر چهارمین شهر زیارتی کشور و دومین شهر زیارتی استان است‌ که در طول سال به‌ویژه ایام نوروز پذیرای زائران بسیار است.

یکی از مجریان طرح خدمات سفر نوروزی ۹۸ این شهرستان نیروهای خدوم جمعیت هلال احمر شهر کاشمر هستند که  در ادامه به سراغ جمعیت هلال احمر آن‌ها رفتیم و با مسئولان جمعیت هلال احمر کاشمر به گفت‌وگو نشستیم که در ادامه می‌خوانید:

احمد رضاپور افزود: شهرهای کاشمر، خلیل‌آباد و کوهسرخ جزو حوزه استحفاظی جمعیت هلال احمر کاشمر بوده و در ایام نوروز ۹۸، ۵ ایستگاه جوانان شامل ۳ ایستگاه کاشمر، یک ایستگاه خلیل‌آباد و یک ایستگاه کوه‌سرخ فعال است.

وی بیان کرد: در حوزه امداد و نجات هم ۲ ایستگاه ثابت و سیار شامل یک ایستگاه ثابت در جاده کاشمر به خلیل‌آباد و بردسکن و یک ایستگاه سیار در بخش کوه‌سرخ فعال است.

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر ادامه داد: در ایام نوروز ۹۸ روزانه در حوزه امداد و نجات ۷ نفر و در حوزه جوانان ۱۸ نفر و در مجموع ۲۵ نفر در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر کاشمر فعال هستند.

رضاپور گفت: در مجموع ۹۵ نفر شامل ۷۰ نیروی جوانان و ۲۵ نیروی امداد و نجات در این ایام همکاری دارند و از مجموع ۹۵ نیروی فعال این شهرستان ۱۵ نفر از آن‌ها جزو نیروهای داوطلب هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر افزود: کاشمر به عنوان دومین شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی کشور پذیرای زائران و مسافران زیادی در این ایام است و خوشبختانه با وجود ترددهای بالا، پایین‌ترین حوادث کشور و استان را داشتیم.

رضاپور گفت: نام این شهر جزو شهرهای کم‌حادثه استان و کشور به ثبت رسیده است و علت آن نقش موثر مجموعه‌های مختلف به‌ویژه جمعیت هلال احمر در فرهنگ‌سازی‌های ایجاد شده در حوزه‌های مختلف به‌ویژه رانندگی مطمئن و عدم رانندگی در شرایط خستگی و خواب‌آلودگی بوده است.

وی اضافه کرد: طرح مروجان سلامت و فرشتگان رحمت یکی از طرح‌های موفق جمعیت هلال احمر کاشمر در حوزه داوطلبان بوده و در آستانه سال نو هدایای مردمی به ارزش ریالی ۸۰ میلیون تومان به محرومان و نیازمندان این شهرستان اهدا شد.

*فعالیت ۲۵ نیروی هلال احمر  کاشمر در طرح امداد و نجات نوروزی

مسول امداد و نجات کاشمر گفت: ۴ پایگاه امداد و نجات در شهرستان داریم که یکی از پایگاه امداد و نجات در منطقه کوهستانی کوهسرخ قرار دارد و یک پایگاه امداد و نجات نیز در شهرستان خلیل‌آباد (یادمان شهدای کندو) که در مسیر جاده‌ای کاشمر به سمت بردسکن واقع شده است.

امید جندقی با بیان اینکه ۲۵ نیروی هلال احمر کاشمر به‌صورت ۲۴ ساعته در این پایگاه‌ها حضور دارند، افزود: برای مدیریت در سیلاب های اخیر در ۷ فروردین ماه امسال براثر سیلاب خانه‌های روستای ایور در شهر کاشمر برای حفظ سلامت جان مردم این روستا تخلیه شد.

*توزیع یکصد بسته حمایتی در بین نیازمندان کاشمر

مسول امور داوطلبان جمعیت هلال احمر کاشمر گفت: در طرح فرشته رحمت در شهرستان کاشمر ۱۰۰ بسته حمایتی تهیه شده است که بین افراد محروم این شهرستان توزیع کردیم.

واعظی بیان کرد: همچنین کمک‌های نقدی مردم به مبلغ  ۷۰ میلیون ریال جمع آوری شده است که در قالب ۱۰۰ بسته حمایتی به ارزش ۷۰۰ هزار ریال بین نیازمندان، زنان سرپرست خانوار شامل ۷ قلم برنج، ماکارانی، روغن، قند، رب، سویا، عدس بوده است.

 واعظی گفت: همه‌ساله یک غرفه ایستگاه سلامت در جوار آستان امامزاده سیدمحمد ایجاد می‌شود و تندیس سلامت مسافران نوروزی را داریم که کنترل فشارخون و تست قندخون برای مسافران نوروزی را داریم.