به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اکران خصوصی مستند «آیدین» با حضور جمعی از ملی پوشان تیم بسکتبال و دیگر ورزشکاران، مدیران، هنرمندان و اصحاب رسانه روز جمعه ۱۴ تیرماه ساعت۱۹ در پردیس سینمایی ایران مال برگزار می‌شود. اشکان مهریار کارگردان مستند «آیدین» گفت: این اثر اولین فیلمی است […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، اکران خصوصی مستند «آیدین» با حضور جمعی از ملی پوشان تیم بسکتبال و دیگر ورزشکاران، مدیران، هنرمندان و اصحاب رسانه روز جمعه ۱۴ تیرماه ساعت۱۹ در پردیس سینمایی ایران مال برگزار می‌شود.

اشکان مهریار کارگردان مستند «آیدین» گفت: این اثر اولین فیلمی است که درباره زندگی یک بسکتبالیست در ایران ساخته شده است.

وی افزود: ساخت این مستند دو سال طول کشیده است که در آن داستان زندگی آیدین نیکخواه بهرامی، کاپیتان فقید تیم ملی بسکتبال روایت شده است. در این فیلم هم‌تیمی های آیدین نیکخواه بهرامی، مربیان و خانواده‌اش، درباره او صحبت کرده اند.

این مستند در ما‌ه‌های آینده در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران خواهد شد.

آیدین نیکخواه بهرامی به عنوان کاپیتان تیم ملی بسکتبال نقش مهمی در صعود این تیم به عنوان اولین تیم  صعود کننده ورزش گروهی از کشورمان به رقابت های المپیک در سال ۲۰۰۸بود. این بازیکن تیم ملی چندی پیش از حضور در رقابت‌های المپیک در ۷ دی ۱۳۸۶ در سانحه دلخراش رانندگی در جاده چالوس درگذشت.