دکتر فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در شورای مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین که عصر شنبه ۳۱ خرداد با حضور استاندار قزوین، نمایندگان استان، معاونان استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: علی رغم بودجه کم شاهد اراده خوبی در استان برای انجام پروژه‌های محرومیت‌زدایی و زیرساختی عمرانی هستیم. وی […]

دکتر فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در شورای مدیریت و برنامه‌ریزی استان قزوین که عصر شنبه ۳۱ خرداد با حضور استاندار قزوین، نمایندگان استان، معاونان استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: علی رغم بودجه کم شاهد اراده خوبی در استان برای انجام پروژه‌های محرومیت‌زدایی و زیرساختی عمرانی هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه در سال جاری بودجه انقباضی است باید نقاط اورژانسی و اولویت‌دار را در بحث هزینه‌ای شناسایی کنیم تا این امور در صدر هزینه‌کردهای مدیران استان قرار بگیرد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز تصریح کرد: استان قزوین جزو استان‌های آخر کشور در نظام بودجه‌نویسی است و نمایندگان استان عزم جدی دارند تا در بودجه سال آینده این وضعیت بودجه استان قزوین تغییر و ارتقا پیدا کند.

وی ادامه داد: در بحث افزایش حقوق کارکنان در سال جاری باید در کنار نیروهای استخدامی و پیمانی این افزایش حقوق برای نیروهای شرکتی و قراردادی نیز لحاظ شود چرا که این تصمیم به عدالت نزدیک‌تر و افزایش حقوق این قشر بسیار ضروری است.

محمدبیگی درخصوص حضور استاندار و معاونان وی همچنین مدیران استان در سفر الموت و طارم گفت: مردم این خطه منتظر اجرای مصوبات این بازدید هستند تا زیرساخت‌های لازم برای محرومیت‌زدایی آماده شود.

وی عنوان کرد: در سال جهش تولید انتظار داریم در فعالیت‌های مدیران و نمایندگان نیز جهشی صورت بگیرد تا با اعتماد به جوانان، نخبگان، تولیدکنندگان و کارشناسان شاهد تحقق شعار سال در حوزه تولید باشیم.

این مسئول یادآور شد:  شناسایی خلاهای قانونی بسیار حائز اهمیت است لذا از مسئولان دستگاه‌های اجرایی و صاحب نظران می‌خواهم تا در قالب گزارش‌های شفاف و مشخص این موارد را احصا و به دست نمایندگان برسانند چرا که در این صورت می‌توان گام‌های بلندی در مسیر پر کردن این خلاها برداشت.

بودجه قزوین در شأن این استان نیست

لطف‌الله سیاهکلی مرادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت بودجه سال ۹۹ استان عنوان کرد: متاسفانه این بودجه در شأن استان قزوین نیست چرا که با توجه به ظرفیت‌ها و حوزه‌های فعالیت استان در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری این بودجه و اعتبارات بسیار ناچیز است.

وی افزود: درآمد استان قزوین حدود ۲ و نیم برابر اعتبارات تخصیصی است و ضرورت دارد در بودجه سال آینده استان بازنگری شده و این بودجه افزایش یابد، این موضوع را به صورت جدی دنبال خواهم کرد.

انتهای پیام