علیار راستگو با حضور در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه استانی سهند، اظهار کرد: مردم با حضور به‌موقع در پای صندوق‌های رأی‌گیری، مشارکت در این حماسه را به ساعات پایانی موکول نکنند. وی درباره استفاده از دستگاه‌های جدید احراز هویت در این دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: این دستگاه‌ها قبلا در انتخابات شورای اسلامی […]

علیار راستگو با حضور در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه استانی سهند، اظهار کرد: مردم با حضور به‌موقع در پای صندوق‌های رأی‌گیری، مشارکت در این حماسه را به ساعات پایانی موکول نکنند.

وی درباره استفاده از دستگاه‌های جدید احراز هویت در این دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: این دستگاه‌ها قبلا در انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به صورت آزمایشی در پنج حوزه استفاده شده بود.

رئیس ستاد انتخابات استان با بیان این‌که یکی از قابلیت‌های این دستگاه مجهز بودن به باطری و قابلیت اتصال به باطری خودرو در مواقع ضروری است، افزود: یکی از اساسی‌ترین مزیت‌های دستگاه احراز هویت به‌منظور پیشگیری از تخلفات احتمالی، مجهز شدن به دوربین فیلم برداری است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به قابلیت‌های دستگاه احراز هویت از تخلفات احتمالی همچون آرای تکراری و استفاده از شناسنامه‌های باطل شده و مخدوش و زیر سن قانونی جلوگیری می‌شود.

راستگو تأکید کرد: به دلیل ثبت کد شناسایی تمام افراد واجد شرایط برای رأی دادن در کشور توسط دستگاه احراز هویتی غیر از واجدان شرایط هیچ‌کسی نمی‌تواند در رأی‌گیری شرکت کند.

راستگو اضافه کرد: پس از احراز هویت افراد مراجعه‌کننده به صندوق‌های رأی، کاربر تعرفه رأی را صادر می‌کند و فرد می‌تواند رأی خود را وارد صندوق کند.

وی با اشاره به استقرار ۳۰۵۳ شعبه اخذ رأی در استان، گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل در این دوره اتصال به سامانه جامع انتخابات بوده و با توجه به این موضوع همه شعب اخذ رأی به‌منظور اطلاع از آخرین وضعیت شعب به‌صورت مستقیم رصد خواهد شد.

 رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی ادامه داد : ۶۲ هزار نفر ازجمله عوامل اجرایی، نظارت، بازرسی، محافظان صندوق، اعضای شعب اخذ رأی و عوامل ستادی برای برگزاری انتخابات فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی با تأکید بر لزوم همراه داشتن اصل شناسنامه و کد ملی برای شرکت در انتخابات گفت: واجدان شرایط در تعرفه‌های صادرشده نام و نام خانوادگی نامزد موردنظر را همراه با کد انتخاباتی به‌صورت خوانا درج کنند چراکه تعرفه انتخابات تنها یک‌بار صادر می‌شود.
انتهای پیام