حسین‌علی شهریاری امروز دوشنبه ۶ بهمن ماه در دیدار با امام جمعه و مجمع خیرین سلامت شهرستان ساوه اظهار کرد: بیشترین نگرانی و ناراحتی مردم درخصوص به توزیع نامتوازن خدمات و منابع مالی است و از تبعیض‌ها رنج می‌برند. همچنین فساد، سوء استفاده‌های مالی و رانت در کشور نیز نارضایتی و اعتراض مردم را در پی […]

حسین‌علی شهریاری امروز دوشنبه ۶ بهمن ماه در دیدار با امام جمعه و مجمع خیرین سلامت شهرستان ساوه اظهار کرد: بیشترین نگرانی و ناراحتی مردم درخصوص به توزیع نامتوازن خدمات و منابع مالی است و از تبعیض‌ها رنج می‌برند. همچنین فساد، سوء استفاده‌های مالی و رانت در کشور نیز نارضایتی و اعتراض مردم را در پی دارد.

وی در ادامه گفت: در تمامی نقاطی از کشور که دانشگاه یا دانشکده علوم پزشکی تاسیس شده و فعالیت دارد، مجمع خیرین سلامت تشکیل و در راستای اهداف تعیین شده و افراد به حوزه سلامت کشور خدمات خیرخواهانه ارائه می‌دهند.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با تاکید بر اینکه نباید از ظرفیت خیرین سلامت غافل شد، بیان کرد: در طول بیش از ۱۰ سال گذشته افزون بر هشت هزار میلیارد تومان از سوی خیرین سراسر کشور در حوزه سلامت هزینه شده است. از ابتدای شیوع کرونا در کشور و در همان دو ماه اول شیوع بیماری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان از سوی خیرین برای پیشگیری و درمان کمک مالی صورت گرفت و کمک‌های مومنانه خیرین در حال حاضر به ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بازدید میدانی مسئولان از ظرفیت‌ها و بررسی محرومیت‌ها موجب تصمیم گیری صحیح و تسریع در حل مشکلات خواهد شد.

حجت‌الاسلام محمد سبزی افزود: ساوه و زرندیه با وجود ظرفیت‌های بالا در عرصه صنعت و کشاورزی ایران از زیرساخت‌های لازم در حوزه سلامت محروم است. اگر سهم این دو شهرستان از بودجه به صورت عادلانه تخصیص یابد بسیاری از کمبودها با مشارکت خیرین برطرف خواهد شد.

در ادامه امام جمعه ساوه گفت: ظرفیت‌های خیرین باید متناسب با نیازهای مردم مورد بهره برداری قرار گیرد و با رصد واقعی نیازها درصدد برطرف کردن آنها با مشارکت خیرین و نیکوکاران برآییم.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی افزود: شهرستان ساوه از ظرفیت بالایی در حوزه خیرین برخوردار است و بسیاری از مراکز درمانی، نیازهای حوزه سلامت، مدارس و فضاهای آموزشی با بهره‌گیری از ظرفیت خیرین برطرف شده است و میزان مشارکت مالی خیرین بیشتر از منابع مالی دولتی بوده است.

وی خواستار ارائه گزارش از خدمات صورت گرفته و ثمراتی که مشارکت خیرین در پی دارد شد و افزود: با معطوف کردن ظرفیت‌ها به نیازها و اطلاع رسانی از خدمات خیرین، اراده مردم برای مشارکت بیشتر خیرخواهانه تقویت خواهد شد.

انتهای پیام