به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا،  اسحاق جهانگیری صبح امروز(سه شنبه) مصادف با اربعین حسینی، در بدو ورود به فرودگاه نجف از سوی استاندار نجف و رییس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در عراق مورد استقبال جای گرفت. معاون اول رییس جمهور قرار هست تا دقیقه هایی دیگر حرم نورانی و بارگاه مقدس امیرالمونین علی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا،  اسحاق جهانگیری صبح امروز(سه شنبه) مصادف با اربعین حسینی، در بدو ورود به فرودگاه نجف از سوی استاندار نجف و رییس نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در عراق مورد استقبال جای گرفت.
معاون اول رییس جمهور قرار هست تا دقیقه هایی دیگر حرم نورانی و بارگاه مقدس امیرالمونین علی (ع) را زیارت کند و پس از ان در مسیر نجف به کربلا در راهپیمایی بزرگ اربعین شرکت خواهد کرد.
گفتنی هست وزیر ورزش و جوانان و رییس سازمان انرژی هسته ای در این عزیمت معاون اول رییس جمهور را معیت می کنند.
معاون اول رییس جمهور علاوه بر این در بدو ورود به فرودگاه نجف اشرف در صحبت با خبرنگاران گفت: اربعین امروز بعنوان یک نماد بسیار با اهمیت در جهان اسلام مبدل شده هست و میلیونها مسلمان عاشق امام حسین (ع) در این روز در مراسم اربعین و این راهپیمایی شگرف شرکت می کنند.
وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین پیام های بسیاری در راستای های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی با خود بهمراه دارد گفت: این راهپیمایی به یکی از نمادهای قدرت ملت مسلمان به ویژه مردم و دولت ایران و عراق مبدل شده هست.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به حضور وسیع مردم ایران در راهپیمایی اربعین تصریح نمود: بیشتر از ۲ میلیون نفر از مردم ایران و عاشقان امام حسین(ع) در یک مقطع کوتاه به عراق عزیمت می کنند تا بتوانند در مراسم راهپیمایی اربعین حضور دارا باشند.
وی دنبال کرد: این انتظار وجود دارد که دولت نیز در این مراسم در کنار مردم باشد و حضور من در این عزیمت حاکی این هست که وقتی این تعداد از مردم ایران در این مراسم شرکت می کنند، باید اطمینان خاطر دارا باشند که دولت در کنار آنان هست و در همه صحنه هایی که ملت حاضر می باشند، دولت نیز آنان را معیت می کند.
دکتر جهانگیری بیان کرد: پیام دیگر حضور من در این عزیمت علاوه بر زیارت و شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین این هست که تشکر قلبی خود را از مردم و دولت عراق به علت میزبانی خوب از زوار امام حسین (ع ) اعلام کنم. البته در روزهای گذشته با نخست وزیر عراق ارتباط تلفنی داشتم و مراتب قدردانی دولت و مردم ایران را از میزبانی خوب عراق اعلام نمودم.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه هیچ دولتی تاحالا چنین میزبانی انجام نداده هست که در مقطعی کوتاه پذیرای چندین میلیون زیارت کننده باشد تصریح نمود: مردم عراق به خوبی پذیرای زوار می باشند و هیچ سانحه امنیتی که بر خلاف مصالح مردم باشد تا به حال رخ نداده که این حاکی ابهت دولت عراق هست و امید دارم دولت جدید این کشور موفق گردد روز به روز پیشرفت بیشتری داشته باشد.
وی در ادامه یکی از خصوصیات کلیدی راهپیمایی اربعین را مردمی بودن این مراسم دانست و گفت: همه کارها و امور و نیز برگزاری موکب ها و تنظیم برنامه ها به دست خود مردم انجام می گردد و باید این خصوصیت مردمی بودن مراسم اربعین را حفظ نماییم.
دکتر جهانگیری اضافه کرد: ما به عنوان کشوری که بیشترین زیارت کننده را در ایام اربعین به عراق اعزام می کنیم باید به دولت میزبان کمک کنیم که خصوصیت مردمی بودن این مراسم حفظ گردد.
معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: ما در این سالها صحنه هایی از میزبانی مردم عراق دیده ایم که زیادتر به داستان شبیه هست که این همه اصرار دارا باشند که از زوار امام حسین(ع) پذیرایی کنند و آنان را به خانه های خود دعوت کنند.

انتهای پیام