در این مراسم که با حضور حضرات آیات سبحانی و علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید، آیات جوادی آملی، حسینی بوشهری، اراکی، فاضل لنکرانی، شب زنده دار، علوی بروجردی و محمدی عراقی برگزار شد، یکی از اساتید حوزه علمیه قم به سخنرانی پرداخت. حجت الاسلام و المسلمین علی نظری منفرد با بیان اینکه انسان ها […]

در این مراسم که با حضور حضرات آیات سبحانی و علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید، آیات جوادی آملی، حسینی بوشهری، اراکی، فاضل لنکرانی، شب زنده دار، علوی بروجردی و محمدی عراقی برگزار شد، یکی از اساتید حوزه علمیه قم به سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین علی نظری منفرد با بیان اینکه انسان ها برای رسیدن به کمال آفریده شده اند، خاطرنشان کرد: انسان ها در مسیر کمال و قرب الهی، بارها مورد ابتلائات و امتحانات الهی قرار می گیرند.

استاد حوزه علمیه قم بر تفکر و تدبر درباره نعمت زندگی و پرهیز از بطالت عمر که نتیجه آن خسران و تباهی است، تأکید کرد و گفت: مرحوم مکارم از نظر روحی و اخلاقی بسیار وارسته و به شدت پایبند به آموزه های دینی بودند.

مرحوم عزیز مکارم برادر بزرگ‌تر آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی، متولد ۱۳۰۳ هجری شمسی بود و روز سه‌شنبه در ۹۷ سالگی به علت کهولت سن در یکی از بیمارستان‌های شیراز درگذشت. وی پدر حمید مکارم رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم و سرکنسول سابق جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف است.

انتهای پیام