مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه وبویراحمد ازپرداخت ۷۳٫۵ میلیارد ریال از مطالبات موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت استان کهگیلویه وبویراحمد تا تاریخ اردیبهشت ۱۳۹۹ خبر داد . به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد ، دکتر غلامرضا کاظمی در نشست با اصحاب رسانه و خبرگزاریهای استان […]

مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه وبویراحمد

ازپرداخت ۷۳٫۵ میلیارد ریال از مطالبات موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت استان کهگیلویه وبویراحمد تا تاریخ اردیبهشت ۱۳۹۹ خبر داد .

به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد ، دکتر غلامرضا کاظمی در نشست با اصحاب رسانه و خبرگزاریهای استان به پرداخت مطالبات مؤسسات طرف قرارداد اشاره کرد و گفت پرداخت به موقع مطالبات مؤسسات و مراکز طرف قرارداد مهمترین عامل تداوم همکاری و ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان این سازمان میباشد.

وی اظهار نمود آغاز استقرار طرح نسخه نویسی الکترونیک در درمانگاه های استان

در راستای توسعه استحقاق‏ سنجی و براساس قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و با استناد به بند «ج» تبصره (۱۷) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، طرح ملی استقرار و اجرای نسخه نویسی الکترونیک از تاریخ۰۱/۰۴/۱۳۹۹در درمانگاه های عمومی طرف قرارداد بیمه سلامت استان آغاز و تا پایان تیر ماه به اتمام خواهد رسید. وی افزود هم اکنون ۳۶درمانگاه عمومی در استان دارای قرارداد همکاری با این اداره کل بوده که طرح فوق به شکل مجزا و به صورت کارگاهی برای همه پزشکان شاغل در درمانگاه ها در حال اجرا می باشد.

مدیر کل بیمه سلامت تاکید کرد : این اداره کل پس از اتمام طرح در مراکز درمانگاهی اقدام به استقرار سامانه در مطب های پزشکان فاقد قرارداد خواهد نمود. وی در خصوص اجرای برنامه پیشگفت در درمانگاه های دولتی-دانشگاهی گفت: تاکنون وزارت بهدشت، درمان و آموزش پزشکی تاریخ خاصی جهت اجرای برنامه در مراکز دولتی-دانشگاهی مشخص نکرده و این اداره کل آمادگی دارد تا در اولین فرصت نسبت به اجرای برنامه در مراکز دولتی-دانشگاهی اقدام نماید.

وی گفت: هم اکنون برنامه نسخه نویسی الکترونیک ۸۹ درصد مطب های بخش خصوصی طرف قرارداد استان اجرایی و با تلاش شبانه روزی کارکنان بیمه سلامت، استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه دارای رتبه دوم کشوری می باشد.

دکتر کاظمی تصریح کرد : به موازات اجرای نسخه نویسی الکترونیک، طرح نسخه پیچی الکترونیک نیز در بیش از ۶۸درصد داروخانه ها، آزمایشگاه ها و مراکز تصویربرداری اجرایی شده است که استان کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص دارای رتبه سوم کشوری می باشد.

دکتر غلامرضا کاظمی دراین نشست به پرداخت مطالبات مؤسسات طرف قرارداد اشاره کرد و گفت : کلیه مطالبات مؤسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ و مطالبات داروخانههای طرف قرارداد نیز تا پایان اردیبهشت ماه نیز بصورت علیالحساب پرداخت گردیده است . ایشان بیان داشتند بصورت کلی در سال ۱۳۹۹ مبلغ ۵/۷۳ میلیارد ریال جهت پرداخت به مؤسسات طرف قرارداد ( دولتی دانشگاهی بیمارستانها غیر دانشگاهی بخش خصوصی داروخانه ها و سایرموسسات ) بصورت علیالحساب تا اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ پرداخت گردیده است.

دکتر کاظمی آخرین پرداختی ها به مؤسسات و مراکز درمانی را مورد بررسی قرار داده و گفت : با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا و بالا بودن آمار مبتلایان به بیماری کویید ۱۹ و همچنین نیاز بیش از پیش مردم به دریافت خدمات درمانی مطلوب ، اداره کل بیمه سلامت استان را بر این داشته تا در راستای اولویت کاری سازمان بیمه سلامت کشور مبنی بر پرداخت به روز مطالبات بخشهای دولتی و خصوصی همچنان جایگاه ممتاز خود را در سطح کشور حفظ نماید.

وی یادآور شد بیش از ۷۰ درصد از جمعیت استان کهگیلویه وبویراحمد زیر چتر بیمه سلامت هستند و از خدمات درمانی بیمه سلامت استفاده می کنند.