محمد رهبری در گفتگو با ایسنا درباره تلاش تیم سابر ایران برای قطعی کردن سهمیه المپیک خود در جام جهانی مصر بیان کرد: پس از مسابقات قهرمانی جهان، استراحت خوبی داشتیم که واقعا بی سابقه بود. اکنون هم داریم برای جام جهانی مصر آماده می شویم که ان شاءالله آنجا کار تمام شود و سهمیه […]

 محمد رهبری در گفتگو با ایسنا درباره تلاش تیم سابر ایران برای قطعی کردن سهمیه المپیک خود در جام جهانی مصر بیان کرد: پس از مسابقات قهرمانی جهان، استراحت خوبی داشتیم که واقعا بی سابقه بود. اکنون هم داریم برای جام جهانی مصر آماده می شویم که ان شاءالله آنجا کار تمام شود و سهمیه ها را اعلام کنند. پس از اینکه سهمیه ما در مصر قطعی شود، چند ماه دیگر برایمان راحت‌تر خواهد بود و تمام هدف و برنامه تیم این می شود که در المپیک نتیجه خوبی بگیریم.

رهبری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه بعد از قطعی شدن سهمیه، تیم سابر ایران تا آغاز المپیک به چه ابزارهایی نیاز دارد تا بتواند در المپیک هم موفق ظاهر شود، تصریح کرد: اگر مسئولان نه تنها به تیم سابر بلکه به کل ورزش ایران امکانات بیشتری دهند، بیشتر از چیزی که فکر می کنند، پیشرفت را مشاهده خواهند کرد. قبلا ما آرزوی این را داشتیم که جزو ۱۶ تیم برتر سابر جهان باشیم اما الان جزو ۴ تیم برتر جهان هستیم. ما در کمتر از ۵-۶ سال کاری را انجام دادیم که شاید هیچ کدام از مسئولان باورشان نمی‌شد. اکنون هم مطمئن باشند تنها تیمی که در المپیک می‌تواند نتیجه بگیرد شمشیربازی است و تیم چهار نفره ما خیلی شانس دارد.

او ادامه داد: از این رو  با کمی برنامه ریزی صحیح و امکانات بیشتر راحت‌تر از چیزی که تصور کنند می‌توانیم مدال المپیک را به دست آوریم اما  متاسفانه وقتی مدال را می‌گیری تازه به یاد شمشیربازی می افتند و برای قبل از آن هیچ برنامه ای ندارند. البته ما به قدری از کمبود امکانات حرف زدیم که دیگر خودمان خسته شدیم. واقعا این همه صحبت کردن از کمبود امکانات فایده‌ای ندارد  بنابراین حرفی نزنیم بهتر است و تصمیم گرفتیم بی‌خیال قضیه شویم. الان هم می‌خواهیم فقط تمرکزمان را روی نتیجه گرفتن بگذاریم و تمام تلاشمان را می‌کنیم بهترین نتیجه را بگیریم. از ما که گذشت اما شاید با نتایجی که می گیریم، بتوانیم به نسل آینده شمشیربازی یک سالن هدیه بدهیم.

رهبری در مورد هدف سابر ایران برای رسیدن به مدال تیمی المپیک تصریح کرد: تمام هدف ما از اول که کار را شروع کردیم این بوده که به مدال المپیک برسیم. ما می‌دانستیم  آن قدر خوب هستیم که سهمیه المپیک را راحت به دست می آوریم. الان هم حدود ۹ ماه مانده به المپیک، سهمیه ما دارد ۱۰۰درصد می شود که البته کار سختی است چرا که بقیه تیمها باید تا اردیبهشت سال آینده که آخرین مسابقه برگزار می شود، صبر کنند. این نشان می‌دهد بیشتر از چیزی که فکرش را می‌کنند، برای المپیک برنامه داشتیم و هدف ما فقط سهمیه المپیک نیست بلکه برای المپیک برنامه ریزی بلند مدت کرده ایم.

 او در مورد تمرین مشترک با سابریست های ترکیه نیز گفت: تا کنون دو اردوی آمادگی را برای جام جهانی مصر پشت سر گذاشتیم و در اردوی سوم قرار است دو سابریست از ترکیه بیایند و اردوی مشترکی داشته باشیم. البته احتمال دارد تعداد آنها به سه نفر هم افزایش پیدا کند.

 رهبری در پاسخ به این پرسش که با توجه به قوی بودن سابر ایران به نظر می رسد ترکیه از این اردوی مشترک بهره بیشتری ببرد، تاکید کرد: بله. سطح آنها مقداری برای ما پایین است اما با این وجود هر چقدر حریف تمرینی جدیدتر باشد برای ما هم بهتر است.

ملی پوش سابر ایران در پاسخ به این پرسش که چرا ایران به دنبال برگزاری اردوی مشترک با کشورهای قوی تر نیست، تاکید کرد: خیلی از تیم ها پیشنهاد برگزاری اردوی مشترک داده اند مانند ایتالیا، حتی کره جنوبی که تیم اول دنیا است و روسیه. گرجستان هم مدتی پیش ما را دعوت کرد حتی گفت تمام هزینه ها با آنها خواهد بود اما مشکل این است که ما وقت نداریم و خواستیم اگر تمایل دارند آنها به ایران بیایند. سابر ایران  به حدی قوی شده که تیم های دیگر روی آن برنامه ریزی دارند و می خواهند با ایران اردوی مشترک بگذارند. خیلی از تیم های قدرتمند درخواست برگزاری اردو با ما را داشته اند. اما همان طور که گفتم ما وقت این را نداریم به کشورهای دیگر برویم. آقای فخری سرمربی تیم هم عنوان کرده هر تیمی می خواهد به  ایران بیاید تا اردوی مشترک برپا کنیم.

انتهای پیام