به گزارش خبرنما به نقل از جمعه شب کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت کرونا با توجه به اعلام وضعیت نارنجی در اغلب شهرهای استان، کارکنان ادارات از روز شنبه ۲۹ آذر طبق مصوبه اعلام شده هفته گذشته در محل کار خود حاضر می شوند. بر اساس این مصوبه کارکنان دستگاه های اجرایی ضروری و خدمات رسان […]

به گزارش خبرنما به نقل از جمعه شب کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت کرونا با توجه به اعلام وضعیت نارنجی در اغلب شهرهای استان، کارکنان ادارات از روز شنبه ۲۹ آذر طبق مصوبه اعلام شده هفته گذشته در محل کار خود حاضر می شوند.

بر اساس این مصوبه کارکنان دستگاه های اجرایی ضروری و خدمات رسان مانند مراکز درمانی، بیمارستان ها و هلال احمر با دوسوم ظرفیت کارکنان خود فعالیت خواهند کرد، سایر دستگاه های اجرایی غیر ضروری استان نیز با تشخیص مدیر مجموعه از۵۰ درصد ظرفیت کارکنان در محل کار استفاده کنند و سایر کارکنان به صورت دورکاری یا شیفت بندی انجام فعالیت نمایند.

ستاد استانی مدیریت کرونا در لرستان ضمن تشکر از همراهی و همدلی تمامی مردم استان در خصوص پایبندی به محدودیت ها اعلام کرده است: از آنجا که دورهمی ها خانوادگی و تجمعات، محل و فرصتی برای ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و شیوع گسترده ویروس کرونا است، بنابراین از تمامی شهروندان درخواست می شود شب یلدای پیش رو از هرگونه دورهمی خانوادگی اجتناب کنند.

 اکنون شهرستان چگنی در  وضعیت زرد و مابقی شهرستان های ۱۱ گانه لرستان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند، اما این شرایط پایدار نیست و پروتکل های بهداشتی، پرهیز از حضور در تجمعات و مراسم عزا و عروسی باید همچنان رعایت شود.

باتوجه به وضعیت نارنجی لرستان، ورود خودرو با پلاک های غیربومی به شهرهای استان، ۵۰۰ هزارتومان جریمه دارد، همچنین در سطح نارنجی، کسب و کارهای گروه سه و چهار تعطیل است و کسبه و بازاریان سطح ۲ می توانند فعالیت کنند.

 همچنین در شهرهای خرم آباد و بروجرد ممنوعیت تردد خودروهای شخصی از ساعت ۹ شب تا چهار صبح اعمال می شود، اگرچه به دلیل شب یلدا اصناف در روزهای شنبه و یکشنبه تنها تا ساعت ۱۸ مجاز به فعالیت هستند و تردد خودروهای شخصی در این ۲ شب نیز از ساعت هشت شب تا چهار بامداد ممنوع و مشمول جریمه است.

تا ۲۶ آذر ابتلای ۵۸ هزار و ۸۶۷ شهروند لرستانی به ویروس کرونا تایید شده است که از این تعداد یک هزار و ۲۴۸ نفر نیز جان باخته اند.