‌به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، احمد حمزه در حاشیه بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از مجموع معادن فاریاب گفت: بزرگترین واحد کارگری در پنج شهرستان جنوبی استان کرمان مجموعه معدن فاریاب بوده و انتظار داریم که اولویت جذب نیروهای این مجموعه نیز با افراد بومی باشد. وی با اشاره به معین اقتصادی […]

‌به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، احمد حمزه در حاشیه بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از مجموع معادن فاریاب گفت: بزرگترین واحد کارگری در پنج شهرستان جنوبی استان کرمان مجموعه معدن فاریاب بوده و انتظار داریم که اولویت جذب نیروهای این مجموعه نیز با افراد بومی باشد.

وی با اشاره به معین اقتصادی این منطقه عنوان کرد: شرکت گهر زمین معین اقتصادی شهرستان منوجان شده است که انصافاً اقدامات شایسته ای در راستای مسئولیت اجتماعی خود در این منطقه انجام داده ضمن آنکه باید به این نکته نیز اشاره کرد که این شرکت تا به امروز هیچ منفعت اقتصادی در این منطقه نداشته است.

حمزه با اشاره به اقدامات این معین اقتصادی در شهرستان منوجان در جنوب استان کرمان ادامه داد: شرکت گهر زمین همچنین عهده دار تأمین تغذیه مدارس شبانه روزی، ایجاد یک کمپ ترک اعتیاد، کمک به فعالیت‌های ورزشی و … در این منطقه شده است.

نماینده مردم پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این پیشنهاد را به وزیر صنعت، معدن و تجارت داریم که از حقوق دولتی که از معادن استان اخذ می‌شود، حدود ۲ درصد آن به جنوب استان کرمان برای تکمیل زیرساخت‌های معدنی این منطقه اختصاص داده شود.

وی با تبیین پتانسیل‌های صنعتی و معدنی جنوب استان اظهار کرد: جنوب استان علی رغم پتانسیل‌های صنعتی و معدنی اما به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های مناسب، اقتصاد منطقه بر پایه بخش کشاورزی بوده تا صنعت و یا معدن

حمزه با اشاره به آمار بیکاران منطقه علی رغم وجود چنین ظرفیت‌هایی در جنوب استان کرمان گفت: متأسفانه شاهد هستیم که بیشتر جذب نیروی این معدن از استان هرمزگان بوده، این در حالی است که مردم این منطقه فقط در اینجا می‌توانند سرکار بروند اما مردم استان هرمزگان فرصت‌های شغلی زیادی در منطقه خود دارند که درخواست داریم از وزیر صنعت، معدن و تجارت که تدبیری برای این مهم اتخاذ گردد تا نیروی بومی بیشتری در این معدن جذب شود.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا؛ در حاشیه این بازدید علی محمدی مدیر عامل مجموع معادن فاریاب به تبیین مشکلات این مجموع پرداخت و گفت: با توجه به اینکه نیروهای متخصص و فنی ما اکثراً بازنشسته شدند، به دنبال آن بوده که از این نیروها در راستای آموزش نیروی جوان استفاده کنیم که متأسفانه اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی با این موضوع مخالفت می‌کند.

وی ادامه داد: متأسفانه اجازه انفجار در شیفت شب به نیز به این مجموعه داده نمی‌شود که اگر این معضل رفع نشود؛ مجبور هستیم ۴۰۰ نفر از نیروهای خود را تعدیل کنیم ضمن آنکه در تهیه وسیله ایاب و ذهاب برای نیروهای این مجموعه نیز با مشکل روبرو هستیم

مروجی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان نیز در این بازدید خبر از افتتاح کارخانه فرومنگنز در جنوب استان کرمان در هفته آینده داد.
انتهای پیام