– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، سازمان اطلاعات سپاه عاشورای آذربایجان شرقی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با تلاش‌های پاسداران گمنام امام زمان (عج) و اقدامات فنی پلیس فتا، اعضای باند جعل و کلاهبرداری با حساب‌های بانکی حبابی دستگیر شدند و پرونده قضایی در حال پیگیری است. […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، سازمان اطلاعات سپاه عاشورای آذربایجان شرقی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با تلاش‌های پاسداران گمنام امام زمان (عج) و اقدامات فنی پلیس فتا، اعضای باند جعل و کلاهبرداری با حساب‌های بانکی حبابی دستگیر شدند و پرونده قضایی در حال پیگیری است.

بر اساس این اطلاعیه، شگرد این باند، کلاهبرداری با کارت‌های اجاره‌ای و حبابی با سوء استفاده از ناآگاهی برخی از مردم بود که در این شیوه مجرمانه، فریب افراد با استفاده از کارت های بانکی اجاره ای رخ می‌دهد.

اعضای این شبکه بزرگ با ایجاد حساب‌های مجازی در کارت‌های بانکی و فروش آنها به افراد فریب خورده، اقدام به کلاهبرداری کلان در سطح کشور می‌کردند.

انهدام باند “عرفان حلقه” در همدان / اطلاعات سپاه ۸ عضو این فرقه انحرافی را بازداشت کرد

انهدام گروه معاند “هبوط ایران” ‌در ‌آذربایجان شرقی / اطلاعات سپاه در عملیاتی پیچیده‌ سرکردگان‌گروه ‌را بازداشت کرد

به گزارش خبرنما به نقل از تسنیم، بعد از بستن راه‌های نفوذ کلاهبرداران به حساب‌های مردم از طریق سرقت رمز دوم در سایت‌های اینترنتی، چند وقتی است سودجویان از شیوه دیگری برای کلاهبرداری استفاده می‌کنند.

 اجاره کارت بانکی مردم کم سواد و بی سواد و جعل موجودی‌های دروغین برای معاملات کلان، این بار پای حباب‌ها را به میان آورده است.

این باند برای خریدهای کلان از مغازه‌هایی مانند طلافروشی با نشان دادن موجودی جعلی و حبابی و ادعای مسدودی حساب، کلاهبرداری کرده و کارت اجاره‌ای در اختیار فریب خورده قرار می‌گرفت که شکایات هم از اجاره دهنده صورت می‌گرفت.

پول و سودهای بادآوردی ماجرا را از آذربایجان شرقی به کل کشور کشاند و مبالغ کلانی کلاهبرداری شد که صدها میلیون هزینه روی دست فریب خوردگان گذاشت.

این اتفاق از طریق جعل در سیستم پوزش بی سیم رخ می‌داد تا موجودی را بسیار بزرگ و بیش از حد نشان دهد و این اقدام با دستکاری نرم افزاری پوز ایجاد میشد.

مجرمان با ادعای مسدود شدن حساب‌های میلیاردیِ حبابی کلاهبرداری می‌کردند در حالی که بانک هیچ حسابی را بدون دستور قضایی مسدود نمی کند.

آگاهی و هوشیاری سازمان اطلاعات سپاه با همکاری پلیس فتا باعث شناسایی و دستگیری مجرمان میلیاردی شد و امیدواریم با هوشیاری  بیشتر مردم از فریب خوردن و تکرار چنین اقدامات مجرمانه جلوگیری شود.