آفتاب نیوز :  به نقل از یورونیوز، امانوئل ماکرون ریاست جمهور فرانسه به نخست وزیر این کشور فرمان داد تا با رهبران و معترضان جلیقه زرد اظهار کرد وگو کند.  ماکرون که روز یک شنبه از آرژانتین به پاریس برگشت سریعا به محل کلیدی اعتراضات رفت و از بنای دروازه برتری دیدن کرد. عده ای از […]

آفتاب نیوز :  به نقل از یورونیوز، امانوئل ماکرون ریاست جمهور فرانسه به نخست وزیر این کشور فرمان داد تا با رهبران و معترضان جلیقه زرد اظهار کرد وگو کند. 
 ماکرون که روز یک شنبه از آرژانتین به پاریس برگشت سریعا به محل کلیدی اعتراضات رفت و از بنای دروازه برتری دیدن کرد. عده ای از معترضان در مسیر بازدید، او را هو نمودند و خواستار استعفای وی از قدرت گردیدند. 
 براساس گزارش یورو نیوز، ماکرون روز یک شنبه یک نشست اضظراری با اعضای کابینه خود تشکیل داد و پس از این نشست طی اطلاعیه ای اعلام نمود که از وزیر کشور خواسته هست که نیروهای امنیتی فرانسه را برای اعتراضات احتمالی زیادتر ساماندهی کند و به نخست وزیر کابینه نیز فرمان داده ترتیبات مذاکره با رهبران و نمایندگان معترضان را مهیا کند. 
طی اعتراضات روز شنبه و یکشنبه حدود ۴۰۰ نفر دستگیری و دهها نفر نیز زخمی شده اند.
درخواست ماکرون برای مذاکره با معترضان در حالی صورت گرفته که وی پس از اعتراضات هفته گذشته بیان کرد صدای معترضان را شنیده اما تصمیمش برای افزایش مالیات بر سوخت را کنسل نخواهد کرد.
فارس